Perfect Strike Tour 2007/2008, 5.kolo Vytlač E-mail
18 máj 2008
Zoznam Clankov
Perfect Strike Tour 2007/2008, 5.kolo
Strana 2
ImageOcenení hráči.Najstaršie slovenské bowlingové podujatie, Perfect Tour, má za sebou úspešne ukončený v poradí už piaty turnajový ročník. Táto sezóna priniesla pre hráčov veľa zaujímavých zmien. Týkali sa hlavne v oceňovaní jednotlivých hráčov za svoje dosiahnuté výkony. Okrem ocenení za popredné umiestnenia v jednotlivých turnajových kolách, sa skupina odmenených rozšírila o hráčov s priemerom do 180, pre ktorých pripravil usporiadateľ kategóriu „B“. V tejto skupine hráči bojovali o samostatné ohodnotenie a takisto o celkové umiestnenie. A ako to vyzeralo v poslednom kole? Kvalifikačná časť sa už tradične v tejto sezóne odohrala v dvoch rundách. Celkovo sa predstavilo vyše 50 hráčov z Rakúska, Moravy, Maďarska a zo Slovenska. Atmosféru záverečného kola iba vystupňoval v prevej kvalifikačnej runde Zoltán Skobrics, ktorý predviedol  na mazacom modeli nadchádzajúcej Slovakia Open 2008 ďalší Perfect Game
Image PST, 5.KOLO VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

tejto turnajovej série. V prvej runde sa predstavila väčšina zúčastnených hráčov, pričom najviac sa darilo Ladislavovi Bittovi, ktorý sa ujal vedenia kvalifikácie s náhodom 1386 (priemer 231,00). V druhej runde sa predstavila ďalšia skupina nových hráčov, ako aj hráči s re-entry štartmi. Práve v opakovanom štarte sa zaskvel vynikajúcim výkonom Anton Stiel z Rakúska, dosiahol najvyšší kvalifikačný náhod  -1407 (priemer 234,50). Finálová časť bola určená pre dvadsaťštyri najlepších hráčov. Z toho prvých 22 hráčov si zabezpečilo priamy postup cez kvalifikačnú časť, pričom tým posledným bol náš klubový hráč Miro Koník s náhodom 1205 (priemer 200,83). Ďalší dvaja postupovali do nadstavbovej časti vďaka najlepšiemu kvalifikačnému výkonu. Stali sa nimi Peter Aresta s výkonom 278, ktorý postupoval z 23. miesta a István Polgár s výkonom 257 z 24. miesta. Samotné finále sa odohralo na štyri hry, ku ktorým sa pripočítal percentuálny prenos z úvodnej časti. Tak ako v úvode najviac opäť sa najviac darilo hráčom z Rakúska. Obsadili všetky tri najvyššie pozície a to s rozdielom iba pár bodov. Na treťom mieste skončil s finálovými hrami 211, 217, 223 a 268 víťaz kvalifikácie Anton Stiel so súčtom bodov 1388. Druhé miesto obsadil Franz Hahn s hrami 244, 267, 192 a 229, súčet bodov 1390. Víťazom posledného kola turnajovej série Perfect Strike Tour 2007/2008 sa stal Christian Schwarzbauer so záverečnými hrami 213, 277, 268 a 186, jeho celkový finálový náhod sa zastavil pri čísle 1396. Najlepším hráčom zo Slovenska sa stal Ladislav Bitto, ktorý skončil na štvrtom mieste so súčtom 1333. Najlepšou ženou piateho kola podujatia sa stala hráčka z Maďarska Luminata Bucin, ktorá obsadila celkové 5. miesto. V kategórii „B“ si víťazstvo vybojoval junior Pisarski Erick z Maďarska, ktorý skončil na celkovom 6. mieste. Druhé miesto obsadil Marcel Hedl, a tretie Jozef Lazár.

Z našich klubových hráčov sa určite najviac darilo Marcelovi Hedlovi, ktorý postupoval do záverečnej časti s náhodom 1304 s handicapom z 9. miesta. Nakoniec obsadil vo výbornej konkurencii hráčov celkové 14. miesto, ďalším finalistom bol Miro Koník, ktorý skončil na 17. mieste. Ostatní hráči ukončili svoju hru v kvalifikačnej časti. Braňo Krajčovič na 48. a Lubo Korbaš na 52. mieste.

Záver podujatia sa niesol v atmosfére odovzdávania ocenení celkovým víťazom ako aj najlepším hráčom v kategórii „B“. Práve ocenení hráči v kategórii „B“, vďaka neúčasti viacerých hráčov boli známi až na úplný záver. Víťazom sa nakoniec stal Marcel Hedl so ziskom 86 bodov, na druhom mieste skončil Milan Čepregi so ziskom 77 bodov. Ocenenie za tretie miesto si z Bratislavy odniesla Gabriela Szabó so ziskom 61 bodov. V hlavnej kategórii si najcennejšiu trofej za celkové víťazstvo prevzal Franz Hahn so ziskom 249 bodov. Franz sa stal víťazom turnajovej série druhý krát po sebe. Na druhom mieste skončil Ladislav Bitto so ziskom 140 bodov a tretie miesto si vybojoval Michal Homola so ziskom 107 bodov.  Usporiadateľom patrí vďaka za opäť skvele zorganizovanú turnajovú sériu a hráčom asi viete za čo. (Braňo)