03 júl 2024

18.-21.7.2024

PBC Bratislavský Pohár 2018, 2. turnaj Vytlač E-mail
22 september 2018
ImageTop 3 turnajaV termíne 21.-22.9.2018 sa v Petržalka Bowling Center uskutočnil 2. turnaj Bratislavského Pohára 2018. V kvalifikácii sa predstavilo 50 hráčov zo Slovenska, Maďarska a Českej republiky a čakalo na nich 42 stopové mazanie s názvom Autobahn z knižnice športových modelov Kegel. Víťazom základnej časti sa stala so súčtom 1329 Sarolta Dosztály a posledným priamo postupujúcim zo 16. pozície bol jej partner Róbert Rusznyák so súčtom 1138. Títo dvaja maďarskí reprezentanti zvíťazili so spoločným súčtom 2467 v doplnkovej súťaži Dvojice a Sarolta získala navyše 100€ za víťazstvo v hre o Jackpot. Do semifinále postupovali aj ďalší štyria hráči z Desperada – Jan Tříska 227, Roland Klokner 211, Milada Matušíková 187, Ondrej Šovčík 182. Spolu teda 20 hráčov nastúpilo na tri semifinálové hry od nuly a tu predviedol parádne
VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE RULES

bowlingové divadlo Jan Tříska. V úvodnej semifinálovej hre zaútočil na Perfect Game, žiaľ posledný hod sa mu nevydaril a bol z toho najvyšší výkon turnaja 295. Honzo pridal ďalšie dve skvele hry 268, 223 a so súčtom 786 (priemer 262) sa stal víťazom semifinále a teda prvým superfinalistom. Cez Roll-off finálové kroky sa k nemu dopracoval Michal Jakobei a v záverečnej hre turnaja porazil Jana Třísku v pomere 254:158. Tretie miesto obsadila najlepšia žena a najlepší senior turnaja Mária Tóth a tu je poradie ďalších účastníkov finále A: 4. Viktor Špindor, 5. Jozef Viskupič, 6. Ľuboslav Jurinyi. Do finále B postúpili traja najlepší neregistrovaní hráči a víťazom sa tu stal Bohuslav Kostelecký, druhá skončil Milada Matušíková a tretí bol Roland Klokner. Turnaj prebehol v najväčšej pohode aj keď vybrané mazanie na blížiaci sa Czech Old School 2018 nebolo vôbec jednoduché a viacerým spôsobovalo ťažšie chvíle. Verím, že jeho zaradením do 2. turnaja BP 2018 sme aspoň trošku pomohli zúčastneným seniorom v príprave na výjazd do Brna. (Miro)

Finále A: 2.miesto Jan Tříska, 1.miesto Michal Jakobei, 3.miesto Mária Tóth
Ocenení účastníci finále A na 2. turnaji BP 2018
Finále B: 2.miesto Milada Matušíková, 1.miesto Bohuslav Kostelecký, 3.miesto Roland Klokner