04 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2016 # 4 Vytlač E-mail
22 február 2016
ImageTop 3 turnaja10th International Wroclaw Open. V termíne 17.-21. februára sa vo wroclawskom bowling centre Miraz konal v poradí 4. turnaj seriálu EBT 2016. Tento tradičný turnaj so statusom Satellite prilákal na štart kvalifikácie spolu 104 hráčov z viacerých európskych krajín. Nechýbal medzi nimi ani Jaroslav Lorenc, ktorý sa v posledných dvoch ročníkoch vždy prebojoval do finále a vždy ho porazila Kamila Kjeldsen. Kamile sa však tento rok nie veľmi darilo, skončila už v 1. finálovom kroku a tak sa po tretí krát za sebou nič podobné nekonalo. Víťazom kvalifikácie sa so súčtom 1489 (priemer 248,17) stal Angličan Hadley Morgan, na postup zo 40. pozície bol potrebný súčet 1329. Za bránami finálových krokov zostal Ian Robinson, ktorý ukončil kvalifikáciu na 47. pozícii so súčtom 1305. Hralo sa na totožnom mazaní
10TH INTERNATIONAL WROCLAW OPEN

ako vlani a opäť padali Perfect Games. V kvalifikácii sa z dokonalých hier tešili traja hráči: Steffen Petersen, Anders Lousdal a Robin Persson. Ďalšiu pridal hneď v prvom finálovom kroku Daniel Fransson a tu odohralo 40 postupujúcich hráčov 4 hry so 100% kvalifikačným prenosom. Na čele sa stále držal Hadley Morgan, ďalej postupoval aj Jaroslav Lorenc. Dvadsiatka postupujúcich hráčov si prenášala všetky doteraz nahrané body do druhého finálového kroku a opäť sa hrali ďalšie 4 hry. Aj tu padla Perfect Game, jej autorom bol Alfred Berggren. Na čelo sa prebojoval Daniel Fransson pred Hadley Morgana, do osemčlenného Round Robinu postupoval aj Jaroslav Lorenc zo 7. pozície. Stále sa všetky body načítali a Jarin už nedokázal veľkú stratu na postup stiahnuť, skončil tak v turnaji na konečnom 8. mieste. Do štvorčlenného Stepladderu išiel z 1. pozície Daniel Fransson, jeho finálovým súperom sa stal víťaz kvalifikácie Hadley Morgan, ktorý predviedol v Stepladderi tri výkony nad 250 v rade. Hrami 258 a 253 zdolal Daniela Franssona a v turnaji zvíťazil, tretí skončil Steffen Petersen. Najlepšou ženou bola na 5. mieste Jenny Wegner. Bodový zisk hráčov na tomto turnaji nemal zásadný vplyv na posuny v priebežnom poradí EBT Rankings 2016. Celkom určite sa poradie zmení po Platinum turnaji s názvom Brunswick Euro Challenge, ktorý štartuje od 13. marca v Mníchove. Palce budeme pevne držať zástupkyni slovenského bowlingu Petre Stankovej, ktorá je nahlásená na 3 kvalifikačné štarty. (Miro)