04 júl 2024

18.-21.7.2024

Novozámocký Pohár 2007/2008, 9.kolo Vytlač E-mail
25 jún 2008
ImageOcenení hráči: Tibor Városi, Vincent takács a Ján Pleva.Regionálne podujatie Novozámocký Pohár má za sebou úspešne ukončený prvý ročník. V tejto sezóne sa odohralo celkovo deväť kôl, pričom to posledné sa uskutočnilo v pondelok 23. júna. Presne dvadsať hráčov sa prišlo rozlúčiť s bowlingovou sezónou do herne Bowling Club 300 v Nových Zámkoch. Štyri kvalifikačné hry rozhodli o šestnástke najlepších, ktorí sa stretli vo finálovej časti. Najlepšie sa v úvode prezentoval Gejza Jóba s náhodom 742 (priemer 185,50). Najvyšší výkon dosiahol Milan Kojnok – 233, ktorý v temto kole nenašiel premožiteľa. Posledným postupujúcim hráčom bol Peter Pargáč s náhodom 584 (priemer 146,00). Samotné finále už bolo v réžii Vincenta Takácsa. Jeho jednotlivé hry 192, 212 a 191 mu zabezpečili prvenstvo v záverečnom kole a predznamenali aj úspech v celkovom hodnotení. Na druhom mieste skončil Tibor Városi a tretie miesto si vybojoval Ján Pleva.
NP, 9.KOLO KVALIFIKÁCIA FINÁLE BODOVANIE

Vynikajúcimi výkonmi sa v závere zaskvel Jaroslav Frunyo, ktorý s hrami 157, 225 a 215 obsadil celkové štvrté miesto.  V jednotlivých kolách Novozámockého Pohára účastníci zbierali body za svoje umiestnenie do celkového hodnotenia. A ako to nakoniec dopadlo?  Na prvom mieste so ziskom 304 bodov skončil víťaz ôsmeho a deviateho kola Vincent Takács, ktorý si za celkové víťazstvo odniesol excentrickú guľu. Druhé miesto a spare guľu si v celkovom hodnotení vybojoval Gejza Jóba so ziskom 270 bodov. Tretie miesto sa ušlo juniorovi Igorovi Mišákovi a k umiestneniu taška na dve gule. Najlepšou ženou sa stala Henika Mičurová, ktorá obsadila celkové šieste miesto. Prvý ročník Novozámockého Pohára je už minulosťou, ale hráči sa určite môžu tešiť na ten nadchádzajúci. (Braňo)