04 júl 2024

18.-21.7.2024

Prague Bowling Cup 2007/2008, 10.kolo Vytlač E-mail
09 jún 2008
ImageOcenení hráči: Jan Macek, Jaroslav Lorenc a Karel Kutina.Na záver bowlingovej sezóny postupne končia aj jednotlivé turnajové série. Inak tomu nebolo ani tento víkend v Prahe na Zličíne. Posledným desiatym kolom skončil šiesty ročník jedného z najväčších českých bowlingových podujatí – Prague Bowling Cup 2007/2008. Podobne ako v predchádzajúcich kolách si prišli do Prahy zahrať aj niektorí nadšenci zo Slovenska. Hralo sa na „house“ mazaní, čo bolo poznať aj na výsledkoch. Od štvrtka do soboty si minimálne svoj kvalifikačný štart prišlo vyskúšať 116 hráčov. Do nadstavbovej časti postupuje najlepších dvadsať hráčov, ku ktorým sa pridajú štyria najlepší z Desperada. Víťazom kvalifikácie sa stal Asgeir Thordarson s náhodom 1431 (priemer 238,50). Posledným postupujúcim hráčom mal byť Jan Vyšín s náhodom 1318 (priemer 219,67), ale vďaka neprítomnosti niekoľkých hráčov nakoniec „stačil“ náhod 1309. Z našich hráčov sa k postupovej hranici najbližšie priblížil Marcel Hedl, ktorý skončil po kvalifikácii na 26. mieste so svojou hrou 1296 (priemer 216,00), škoda že viacej hráčov nešlo pozerať ME vo futbale. Ďalšia možnosť postupu bola pre štartujúcich v Desperade. Zapojili sa aj naši hráči no nakoniec z prvého miesta postupoval Stanislav Dlouhý s výkonom 272 a z posledného štvrtého Jan Macek s výkonom 203 s handicapom. Cez Desperado sa nepodarilo postúpiť z našich nikomu no najbližšie mala k tomu Daša Pospíšilová. Semifinálová časť sa odohrala na tri hry od nuly. Pre najlepších päť hráčov bolo určené finále, ktoré sa odohralo systémom Roll-off. Samotný záver patril nakoniec českým juniorom. Z prvého miesta postupoval Jan Macek, ktorý tak naplno využil svoj postup z Desperada. Spolu s ním na svojho súpera do druhého finálového kroku čakal druhý semifinalista Karel Kutina. Z prvej časti nakoniec postúpil ďalší junior Jaroslav Lorenc. Ten už v poslednej hre nenechal nič na náhodu a s výkonom 224 sa stal víťazom 10. kola turnajovej série PBC. Na druhom mieste skončil ďalší junior Jan Macek a tretie miesto obsadil Karel Kutina. Z našich hráčov sa po Marcelovi, ktorý nakoniec obsadil celkové 30. miesto najlepšie umiestnil Milan Čepregi s priemerom  202,83 na 48. mieste. Miro Koník s priemerom 205,33 na 50., Ondrej Šeben s priemerom 200,50 na 53., Braňo Krajčovič s priemerom 189,67 na 61., Paľo Galba s priemerom 185,67 na 79. a Daša Pospíšilová s priemerom 179,00 na 81. mieste. Do turnaja sa zapojil aj junior Martin Pospíšil a skončil na 110. mieste. Siedmy ročník Prague Bowling Cup-u začne svojim prvým kolom na začiatku septembra. Uskutoční sa v dňoch 4. až 6. 9. 2008, pričom hrať sa bude opäť na „house“ mazaní. Výsledkový servis z posledného kola a aktuálnu obsadzovačku hľadajte na stránke organizátora podujatia www.bowlingweb.cz. (Braňo)
Fanúšikovia: Gábina, Sofinka a Jano Ďaďovci.