Image

Image

Prague Bowling Cup 2007/2008, 7.kolo Vytlač E-mail
02 marec 2008
ImageOcenení hráči: Karel Kutina, Pavel Čermák a Jana Marešová.Na začiatku nového mesiaca sa uskutočnilo v Prahe na Zličíne siedme pokračovanie turnajovej série Prague Bowling Cup. Za účasti 132 hráčov sa konalo sedem kvalifikačných rúnd. Nový „house“ model si prišli vyskúšať aj siedmi hráči zo Slovenska. Vynikajúco v úvodnej časti zahral náš klubový hráč Marcel Hedl, ktorý s priemerom 218,67 (náhod s handicapom 1360) postupoval do semifinále z 11. miesta. Víťazom kvalifikačnej časti sa stal Asgeir Thordarson s priemerom 244,00 (náhod 1464). Z posledného 20. miesta, ktoré zabezpečovalo priamy postupu do nadstavbovej časti, postupoval Stanislav Dlouhý st. s náhodom 1320 s handicapom. Ďalší štyria hráči si zabezpečili účasť v semifinále cez Desperado. Ako to už býva v Prahe zvykom práve cez Desperado sa druhým semifinalistom zo Slovenska stala Dáša Pospíšilová s výkonom 214. Najlepšie túto časť podujatia zvládol

Vlastimil Ševčík s výkonom 254. Ostatní naši hráči ukončili svoju turnajovú účasť v kvalifikačnej časti: na 30. mieste Radek Pospíšil s priemerom 210,50, na 50. mieste Branislav Krajčovič s pekným priemerom 191,83, Miroslav Koník na 56. mieste s priemerom 195,17, Pavol Galba na 92. mieste s priemerom 180,50 a Veronika Pospíšilová na 122. mieste s priemerom 150,83. Iba pre zaujímavosť posledným hráčom, ktorý dosiahol priemer nad 200 bol po kvalifikačnej časti Pavel Opatrný na 30. mieste. Samotná semifinálová časť sa odohrala na tri hry od nuly. Vo veľkom štýle ju zahral Karel Kutina, ktorý hneď v prvej hre predviedol svoj historicky prvý Perfect Game. Do záverečného finále, hralo sa systémom roll-off na jednu víťaznú hru, postupovalo päť najlepších hráčov. Z prvého miesta Karel Kutina a spoločne s ním čakala na svojho súpera Jana Marešová, ktorá skončila na 2. mieste. Z trojice hráčov ktorí hrali na jednu víťaznú hru o postup do poslednej finálovej hry vyšiel najúspešnejšie Pavek Čermák s výkonom 298. Pavel svoj prvý výkon síce v závere nezopakoval, ale aj jeho posledná hra 232 mu stačila na víťazstvo v siedmom kole Prague Bowling Cup-u. Na druhom mieste skončil Karel Kutina s hrou 216 a tretie miesto obsadila najlepšia žena podujatia Jana Marešová s výkonom  193. Ocenenie za najlepší výkon si neodniesol Karel Kutina za svoj historický výkon, ale  Michal Spodniak, ktorý dosiahol na včerajšom podujatí ako prvý Perfect game ešte v kvalifikačnej časti. Z našich semifinalistov dopadol najlepšie Marcel Hedl, skončil na 21. mieste. Dáša Pospíšilová obsadila celkové 24. miesto. Ďalšie kolo podujatia je naplánované na 3. až 5. apríla a hrať sa bude na mazaní Short – krátky športový mazací model. (Braňo)