04 júl 2024

18.-21.7.2024

Prague Bowling Cup 2007/2008, 6.kolo Vytlač E-mail
04 február 2008
ImageOcenení hráči: Dana Hanušová, Matěj Zdeněk a Martin Široký.Prvý víkend v mesiaci patrí už tradične v Čechách jednému z najväčších bowlingových podujatí – Prague Bowling Cup-u (PBC). V poslednom kole sa v ôsmich kvalifikačných rundách prezentovalo na pražskom Zličíne celkovo 134 hráčov z Čiech a aj traja hráči zo Slovenska. Pravidelná rotácia troch mazacích modelov určila pre šieste kolo PBC dlhé športové mazanie. V kvalifikačnej časti odohrali zúčastnení hráči šesť hier spôsobom Amerika, pričom najlepších dvadsať hráčov postupovalo priamo do semifinálovej časti. Posledný 20. hráč, ktorý si zabezpečil semifinálovú účasť dosiahol náhod 1243 s handicapom. Do skupiny semifinalistov sa dostal aj Radek Pospíšil s kvalifikačnou hrou 1326 (priemer 221,00). Ďalší štyria hráči postupovali z Desperada. Výborným výkonom sa prezentovala Dáša Pospíšilová a s hrou 226 sa stala druhým slovenským semifinalistom. Samotná semifinálová časť sa odohrala na tri hry od nuly. V prvej hre najlepšie zahral Radek Pospíšil – 257, ale bohužiaľ už ďalšie výkony mu nezabezpečovali účasť v záverečnom finále. S celodenným priemerom 217,11 obsadil nakoniec 7. miesto. Takisto Dáša Pospíšilová už nezopakovala svoje predchádzajúce výkony a skončila na celkovom 24. mieste. Ďalší zo slovenských hráčov Braňo Krajčovič skončil v základnej časti na 62. mieste s náhodom 1063 (priemer 177,17). V záverečnom finále sa prezentovalo päť najlepších hráčov z predchádzajúcej časti, odohralo sa systémom Roll-off na jednu víťaznú hru a najviac sa darilo hráčom zo severnej Moravy. Prvé dve miesta obsadil Bowland BC, Olomouc. Víťazom šiesteho kola turnajovej série Prague Bowling Cup 2007/2008 sa stal Zdeněk Matěj, na druhom mieste skončila najlepšia žena podujatia Dana Hanušová a tretie miesto obsadil junior Martin Široký. V rámci celej série PBC sa hrá tiež aj o celkové poradie, ktoré je rozdelené do ôsmych kategórií obdobne ako nový Bodovací Firo-tour rebríček hráčov ČR a SR. Podrobný výsledkový servis, propozície podujatia, ako aj obsadzovačku na nadchádzajúce kolo nájdete na stránke organizátora PBC – www.bowlingweb.cz. Ďalšie v poradí už siedme kolo podujatia sa uskutoční v dňoch 28.2 až 1.3. 2008 tento krát na house mazaní. (Braňo)