03 júl 2024

18.-21.7.2024

Perfect Strike Tour 2007/2008, 2.kolo Vytlač E-mail
18 november 2007
ImageOcenení hráči: István Soltész, Franz Hahn a Tomáš Benko. Predposledný novembrový víkend sa stretli v Bratislave, Brunswick Bowling Centre – Aupark, hráči z Rakúska, Maďarska a Slovenska na druhom kole vynovenej turnajovej série Perfect Strike Tour 2007/2008. Strike Dve kvalifikačné rundy umožnili 64 účastníkom odohrať šesť hier na mazacom programe č. 3, ktorý bol použitý pri poslednom ročníku Slovakia Open 2007. Úvodná časť priniesla jednu novinku, päť hráčov na podávači dalo usporiadateľovi možnosť vypustiť jednu rundu, ktorá aj tak väčšinou nebola plne obsadená. Nebyť technických problémov v herni, podujatie mohlo skončiť v plánovanom čase. Prvé kvalifikačné kolo prinieslo najväčší úspech pre Franza Hahna. Kvalifikačný náhod 1463 (priemer 243,83) znamenal prvenstvo v úvodnej časti. V druhej runde najlepšie zahral István Soltész s náhodom 1340 s handicapom. Priamy postup do finále si z 22. miesta kvalifikačnej časti zabezpečil ešte Andreas Magó s náhodom 1193 s handicapom.
Image Perfct Strike Tour, 2.kolo VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

Ďalšími dvoma finalistami sa stali hráči s najvyšším výkonom. Z 28. miesta postupoval Peter Áresta s výkonom – 247 a posledným postupujúcim bol Róbert Simon s výkonom – 243. Z našich klubových hráčov sa do záverečnej časti prebojoval iba Miro Koník zo siedmeho miesta. Finálovú časť odohrali najlepšie umiestnení hráči na štyri hry. Je veľmi symbolické, že medzi ocenenými boli hráči zo všetkých zúčastnených krajín. Trofej za najlepšie umiestnenie v druhom kole turnajovej série Perfect Strike Tour 2007/2008 si obdobne ako v prechádzajúcom kole, odniesol Franz Hahn. S finálovou hrou 212, 248, 279 a 258 si zabezpečil prvenstvo so značným odstupom pred Istvánom Soltészom. Najlepší hráč druhej kvalifikačnej rundy sa vo finále postaral o chvíľu napätia, keď v druhej finálovej hre atakoval Perfect game. Jeho výkon skončil nakoniec pri čísle 297 a spolu s ostatnými hrami – 210, 156 a 226 to stačilo na druhé miesto. Najlepším hráčom zo Slovenska a zároveň najlepším juniorom sa stal Tomáš Benko. Jeho stúpajúca forma, ktorú už prezentoval v treťom kole popradského City Cup-u, kde sa stal víťazom, dnes stačila na vynikajúce tretie miesto. Zabezpečil si ho s výkonmi – 279, 186, 227 a 203. Najlepšou ženou podujatia sa stala Dáša Pospíšilová , ktorá skončila na celkovom 5. mieste. Odniesla si zároveň aj ocenenie za víťazstvo v kategórii „B“.

Naše klubové farby vo finále zastupoval už iba Miro Koník a podarilo sa mu umiestniť na celkovom 6. mieste. Ďalší naši zástupcovia skončili nasledovne: Ľubo Korbaš na 32. mieste, Marcel Hedl na 36., Peťo Sladký na 37. a Braňo Krajčovič na 49. mieste. Tretie kolo najstaršieho bowlingového podujatia na Slovensku je naplánované na  20. januára opäť v Bratislave. (Braňo)