World Women Bowling Championships 2007 Vytlač E-mail
11 september 2007

Majsterka sveta - Diandra Asbaty.
Diandra Asbaty - Majsterka sveta 2007
Exotická krajina Mexiko, mesto Monterrey a hlavne herňa Bol Obispado sa od 26. augusta do 9. septembra stali domovom pre 227 reprezentantiek zo 43 krajín celého sveta, konali sa tu totiž druhé Majstrovstvá sveta žien v bowlingu 2007. Centrum disponuje 36 AMF dráhami a na nich bolo pripravené krátke 35 a dlhé 45 stopové mazanie, takže niečo veľmi podobné ako mali muži na ME vo Viedni. Šampionát začal tradične súťažami dvojíc a veľký úspech tu slávili Kórejky, keď ich dvojice obsadili prvé dve miesta, bronz vybojovali Američanky. Kórejky uspeli aj v súťaži trojíc – získali bronz, druhé skončili Američanky a prvenstvo si odnášajú Švédky. Veľmi zaujímavá a napínavá bola súťaž teamov, veď o víťazstve Malajzijčaniek nad druhými Američankami rozhodlo iba 7 bodov 6323:6316, bronzové medaile putujú do Anglicka. V kategórii jednotlivcov si zlato vybojovala Shannon O'keefe

(USA), striebro Ann-Maree Putney (AUS) a bronz Wendy Chai (MAL). Kategóriu All Event jasne vyhrala Choi Jin A (KOR) pred Tennelle Milligen (USA), tretia bola Ann-Maree Putney (AUS). Iba 16 najlepších žien z kategórie All Events malo možnosť bojovať o titul najlepšej ženy sveta. Nasadené hráčky si vyberali na akej dĺžke oleja sa bude začínať, hralo sa na 3 víťazné hry, no aj keď začala Diandra Asbaty (USA) boje o titul veľmi zle – prvá hra 125, napriek tomu sa prebojovala do samotného finále, kde proti nej nastúpila Jazreel Tan (SIN). Tan si vybrala začiatok na krátkom oleji a obidve hry (1.a 3.) na 35 stopovej dĺžke vyhrala. Diandra zápas vyrovnala dvomi hrami na dlhom oleji (2.a 4.) a tak rozhodovala záverečná 5. hra. V tej sa Singapurčanke vôbec nedarilo a tak po tejto rozhodujúcej hre so skóre 173:234 Diandra Asbaty získala titul Majsterky sveta v bowlingu. Na treťom mieste skončili porazené semifinalistky Tennelle Milligen (USA) a   Kim Yeau Jin (KOR).  Celkovo 19 medailí si rozdelili reprezentácie siedmich krajín a najviac ich získali Američanky – 2 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové. Nakoniec jedna pikoška zo zákulisia šampionátu – leaderka teamu Malajzičaniek Shalin Zulkifli priznala, že počas troch dní (toľko trvala súťaž teamov) nosili stále tie isté krátke nohavice a ľudia si už mohli myslieť, že vyhrali vďaka zápachu, ale oni ich nechceli meniť od druhého víťazného bloku, lebo podľa feng shui im práve to prinieslo šťastie. (Miro)