03 júl 2024

18.-21.7.2024

European Women Championships 2018 Vytlač E-mail
18 jún 2018
ImageMasters EWC 2018V termíne 8.-16.6.2018 sa v Bruseli konali Majstrovstvá Európy žien v bowlingu – EWC 2018. Zúčastnilo sa tu 132 hráčok z 25 krajín a tie súťažili v 36 dráhovom centre hlavného mesta Belgicka s názvom Bowling Stones, ktoré je vybavené kompletne technológiou QubicaAMF. Použité tu bolo 40 stopové mazanie s 26,68 ml oleja na dráhu a už s napohľad značne zložitým profilom. Výkony hráčok to len potvrdili a vynikli skutočne len tie najlepšie. Tými boli jednoznačne Švédky aj keď v Masters sa medaile nedočkali. Slovensko tu zastúpenie nemalo a tak si postupne predstavme najúspešnejšie hráčky iných krajín v jednotlivých eventoch. V súťaži Singles sa do semifinále prebojovali hneď tri Švédky a jedna Nemka.
EWC 2018

Bronz získali porazené semifinalistky Saskia Malz a Victoria Johansson, striebro patrí porazenej finalistke Ide Andersson a víťazkou sa stala Cajsa Wegner, takže Švédky mali v tejto súťaži všetky tri kovy. Takmer rovnaké to bolo aj v Doubles, kde sa do semifinále dostali všetky švédske hráčky v troch dvojiciach, štvrtou bola dvojica z Francúzska Goron/Jacques. Tá svoj semifinálový súboj prehrala podobne ako Wegner J/Andersson a spoločne skončili na 3. pozícii. Víťazkami v súťaži dvojíc sa stali Hultin/Flack, ktoré porazili Wegner C/Johansson. Aj v Trios sa do semifinále dostali všetky Švédky vo dvoch trojiciach, okrem nich postupovali z kvalifikácie Fínky a Rakúšanky. Fínky v zložení Pasanen/Lundén/Hiltunen prešli cez švédsku trojicu Wegner J/Wegner C/Johansson do finále. Druhou finálovou trojicou sa stali Švédky Flack/Hultin/Andersson, ktoré v semifinále porazili Rakúšanky Adler/Gross/Witura. Porazeným semifinalistkám zostal bronz a zlato si vo finále za tesné víťazstvo nad Fínkami Pasanen/Lundén/Hiltunen vybojovali Švédky Flack/Hultin/Andersson. V súťaži Team Švédky opäť nechýbali v semifinále a aj tu dokázali vybojovať zlato, keď vo finále porazili veľkým rozdielom Fínky, na 3. mieste skončili päťčlenné tímy Holandska a Nemecka. Víťazkou All Event sa stala Dánka Mai Ginge Jensen s priemerom 218,5 z 24 hier a do Masters postupovalo všetkých šesť Švédok. Lenže do semifinále sa nedostala nakoniec ani jedna z nich a víťazkou sa stala už spomínaná Mai Ginge Jensen, pred druhou Eliisou Hiltunen z Fínska, tretie skončili Nicole Sanders z Holandska a Amandine Jacques z Francúzska. Z uvedeného je jasné, že Švédky na EWC 2018 dominovali a len málo z celkovej kolekcie pripravených medailí ponechali iným, ušli im však tie najhodnotnejšie – z Masters. Viac o EWC 2018 sa dozviete z oficiálnej web stránky podujatia, kde nájdete kompletný výsledkový servis. (Miro)