04 júl 2024

18.-21.7.2024

World Senior Championships 2017 Vytlač E-mail
21 august 2017
ImageImageV dňoch 12. až 20. augusta sa v nemeckom Mníchove uskutočnili Majstrovstvá sveta seniorov 2017. Bowlingové centrum Dream Bowling hostilo zástupcov  44 krajín a konkrétne 163 seniorov a 110 senioriek. Z každej účastníckej krajiny sa mohli podujatia zúčastniť štyria hráči a štyri hráčky. Slovenskú republiku zastupovali v kategórii mužov František Trnka, Ján Debnár, Viktor Špindor a Jozef Suvak. Svetový šampionát bol rozdelený do troch súťažných kategórií – jednotlivci, dvojice a štvorčlenné družstvá , pričom všetky dosiahnuté výsledky sa započítavali do konečného hodnotenia All Event a vyvrcholením šampionátu bol záverečný Masters.
WORLD SENIOR CHAMPIONSHIPS 2017

V každej časti podujatia odohrali štartujúci šesticu hier a štvorica najvyššie umiestnených mala zabezpečené finálové vyvrcholenie v danej samostatnej súťažnej kategórii.

Prvým vystúpením našich reprezentantov bola súťaž jednotlivcov.   Ján Debnár zahral najvyšší súčet 1042, čo znamenalo v konečnom hodnotení 120. miesto, ďalšími v poradí boli Jozef Suvak 1019 (134. miesto), Viktor Špindor 1000 (142. miesto) a František Trnka 937 (156. miesto).

V súťaži dvojíc skončilo najvyššie zoskupenie Ján Debnár a František Trnka pri spoločnom výsledku 2020 obsadili 73. miesto. Tesne pod nimi sa umiestnili aj Jozef Suvak a Viktor Špindor s konečným výsledkom 1959 na 76. mieste.

Súťaž štvorčlenných družstiev priniesla záverečnú sériu šiestich hier.  Naše štvorčlenné družstvo Suvak/Debnár/Špindor/Trnka sa so šampionátom rozlúčili s výsledkami 990, 1012, 921 a 846 a so spoločným náhodom 3769 sa umiestnili na 39. mieste.

V celkovom hodnotení hráčov All Event obsadil najvyššiu pozíciu Ján Debnár s výsledkom 3113 130. miesto. Jozef Suvak skončil s číslom 2952 na 149. mieste, Viktor Špindor s výsledkom 2937 na 150. mieste a František Trnka obsadil 159. miesto za súčet náhodov 2744. Z konečného hodnotenia jednotlivcov postupovalo do finálovej časti Masters 24 najúspešnejších hráčov a hráčok. Hralo sa vyraďovacím systémom K.O. zápasov na dve víťazné hry v troch samostatných častiach, záverečné semifinálové a finálové hry rozhodli nakoniec o posledných medailistoch Seniorských majstrovstiev sveta 2017. Do tejto časti šampionátu sa prebojovala aj napríklad Jana Lébrová (CZE), ktorá v All Event skončila na výbornom 19. mieste.

Celkovo desať krajín získalo medailové umiestnenie.  Najúspešnejšou reprezentáciou boli hráči a hráčky zo Spojených štátov, vybojovali si 9 zlatých 4 strieborné a 5 bronzových medailí. Na druhom mieste skončili seniori z Kanady a na treťom hráči z Mexika.

Na Slovensku začínajú seniorské podujatia už 30. septembra na kedy je naplánované 1. kolo seniorskej bowlingovej ligy. Prihlášky do súťaže ako aj základné informácie nájdete na stránke Slovenského bowlingového zväzu. (BK)