04 júl 2024

18.-21.7.2024

Czech Open 2017 Vytlač E-mail
09 júl 2017
ImageTop 3 turnajaV termíne 1.-9.7.2017 sa v Olomouci konal ďalší ročník najlepšie dotovaného a najsilnejšie obsadzovaného turnaja v Čechách. Spolu 240 hráčov z mnohých krajín sa predstavilo v celkovo 24 kvalifikačných rundách aby zabojovali o postup do ďalších finálových krokov. Na turnaji sa zúčastnila aj nie veľmi početná skupina hráčov zo Slovenska a práve ním bude venovaná väčšina priestoru tohto článku. Naši mladí reprezentanti tu totiž dávali takmer denne o sebe poriadne vedieť a to hlavne na bowlingových dráhach, užívali sme si ich predstavenie až do samotného konca. Z ôsmich štartujúcich Slovákov z kvalifikácie postúpili štyria, na nepostupových miestach skončili: 92. Vrabec Tomáš 1198, 156. Karlíková Jana 1098, 159. Karlík Jozef 1095, 189. Pospíšilová Veronika 1056.
CZECH OPEN 2017

Výborné výkony počas celého turnaja dosahovala Petra Stanková, ktorá postupovala zo 6. pozície so súčtom 1411 priamo až do 3. finálového kroku. Cez 1. finálový krok prešli všetci traja naši zvyšní hráči, stopkou pre Kristínu Kosekovú bol až 2. finálový krok a skončila tak ako tretia najlepšia žena turnaja na 48. mieste. Od 3. kroku sa už hralo vo štvorčlenných bunkách, kde po súčte dvoch hier vždy postupovali prví dvaja. Cez tento krok sa nepodarilo prejsť Alexovi Basalovi, ktorý tak končí na 28. mieste. Alex dlho so svojou hrou 297 ašpiroval na ocenenie za najvyšší výkon turnaja, napokon ho jedinou Perfect Game turnaja prekonal Edwall Rasmus (SWE). Mimochodom najvyšší výkon zo žien 289 dosiahla Petra Stanková. Roman Karlík a Petra Stanková stále prechádzali turnajom vyššie a ocitli sa už medzi elitnou osmičkou, keď zvládli úspešne 3. aj 4. finálový krok a pri pohľade na dosahované výkony ostatných hráčov to nebolo vôbec jednoduché. Roman vyhral svoju bunku aj v predposlednom finálovom kroku č. 5 a ocitol sa v najlepšej štvorke. Postup ušiel tesne Petre Stankovej a tak ako najlepšia žena turnaja obsadila konečné 6. miesto. V poslednom finálovom kroku predviedli nádherný súboj o víťazstvo v turnaji Roman Karlík a Aleksander Nechipayev, keď o víťazstve Ukrajinca rozhodol až záver druhej hry. Mladý ukrajinský hráč neurobil žiadnu chybu a vynikajúcim výkonom 537 zvíťazil pred druhým Romanom Karlíkom 498, tretí skončil Edwall Rasmus 403 a štvrtým finalistom bol domáci Lukáš Homola 400. Blahoželám všetkým našim oceneným hráčom k ich úžasným výkonom a prajem im veľa šťastia pri ďalších vystúpeniach na súťažiach v bowlingovom svete. (Miro)

Trojica najlepších: 2.miesto Roman Karlík, 1.miesto Aleksander Nechipayev, 3.miesto Edwall Rasmus
Ocenená osmička finalistov na Czech Open 2017

Najlepší muž turnaja Aleksander Nechipayev a najlepšia žena turnaja Petra Stanková

Trojica najlepších žien na turnaji - 2.miesto Jacqueline Witura, 1.miesto Petra Stanková, 3.miesto Kristína Koseková