Image

Image

Czech Old School 2014 Vytlač E-mail
17 november 2014
Czech Old School 2014 - jednotlivciOd štvrtka do soboty sa v bowlingovom centre Bowlingzone Pardubice uskutočnila česká verzia seniorského podujatia Old School Bowling Cup. Na tri dni sa v Českej republike usadilo 101 seniorských hráčov zo štyroch krajín, medzi nimi aj 25 zástupcov zo Slovenska. Rovnako ako v predchádzajúcich štyroch ročníkoch na Slovensku, aj v Pardubiciach bola súťaž rozdelená na tri samostatné súťaže – jednotlivcov, dvojíc a trojčlenných družstiev. Jednotlivé večerné finálové časti sa konali vo všetkých troch súťažných kategóriách rovnakým systémom, postupovala vždy osmička najlepších, pričom po prvom vyraďovacom kole (1-8, 2-7 ...) sa zúžila na štvoricu, ktorá v druhom finálovom kroku odohrala ďalšie dve hry. Výsledky z jednotlivých súťaží si štartujúci prenášali do celkového hodnotenia All Event, vyvrcholením pre 36 najúspešnejších hráčov Czech Old School 2014 bola súťaž v kategórii Masters.
Prvý hrací deň bol venovaný súťaži v kategórii jednotlivcov.
VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE

Šestica hier v troch základných častiach priniesla prvé ucelené poradie hráčov. Do prvej osmičky sa dostali aj dvaja zástupcovia slovenského seniorského bowlingu, piati domáci hráči a Zoltán Hevele z Maďarska. Najvyšší súčet s handicapom predviedol Vlastimil Ševčík (CZE), ktorý hneď na úvod podujatia dosiahol aj najvyšší výkon súťaže 290. Z finálového rozstrelu vyšla najlepšie Jana Lébrová (CZE), k prvenstvu prispeli jej posledné dve finálové hry 258 a 213. Na druhom mieste v súťaži jednotlivcov skončil Zoltán Hevele (HUN) a na treťom náš zástupca Jozef Viskupič. So štvrtým miestom sa nakoniec musel uspokojiť Rudolf Zoričák (SVK).

Celý druhý hrací deň patril súťaži dvojíc. Základná časť sa odohrala opäť v troch častiach. Do prvej osmičky sa dostali tento krát iba domáci zástupcovia s výnimkou maďarskej dvojice Hevele Zoltán/Skobrics Zoltán. Najbližšie k postupu do finále mali z našich hráčov Kuziel František/Lendácky Igor, na postup im chýbali iba štyri kolky, keď so súčtom 2321 skončili na prvom nepostupujúcom mieste. Jednoznačne najúspešnejšou dvojicou boli Hübst Vladimír/Ševčík Vlastimil. Zo základnej časti išli z prvého miesta so spoločným náhodom 2516 s handicapom, pričom vo finálových krokoch si už svoje prvenstvo bezpečne udržali. Konečné druhé miesto obsadili v súťaži dvojíc Klečka Jiří/Nejezchleba Stanislav a na treťom mieste skončili ďalší domáci hráči Plešinger František/Plešingerová Jana.
Na piatkový večer bol na programe aj v Pardubiciach galavečer. Usporiadateľ pripravil pre štartujúcich a hostí niekoľkochodové menu v podobe hudobných vystúpení, oceňovaní a určite aj chutného občerstvenia. Jedným z vyvrcholení kultúrneho programu bolo dozaista aj vystúpenie domácich hráčok.  „Kankán v jejich provedení to bylo něco, na co už nikdy nikdo z přítomných nezapomene. Aktérky tak založili úplně novou úroveň zábavy seniorských hráček a hráčů na turnajích Old School.“

Súťaž trojčlenných tímov bola na programe v sobotu. Aj tento krát v základnej časti odohrali hráči šesticu kvalifikačných hier. Do prvej osmičky sa dostali iba domáci hráči, z prvého miesta postupovali Hanusíková/Hanušová/Hindrák so spoločným náhodom 3619. Posledným finalistom sa stalo družstvo v zložení Hübst/Stulík/Ševčík s výkonom 3404. V tejto časti podujatia padol aj najvyšší ženský výkon 267 v podaní Miluši Novákovej (CZE). Najúspešnejším našim tímom boli Túroci Dušan/Túroci Štefan/Witkovský Rudolf, ktorí skončili svoje pôsobenie v tejto súťaži na konečnom 11. mieste. O jedno miesto pred nimi skončilo najlepšie maďarské družstvo Hevele/Kapronczay/Skobrics a najúspešnejší poľský tím obsadil celkové 24. miesto v zložení Bednarz/Farenholc/Przedlacki. Čisto domáce finále v súťaži trojčlenných družstiev skončilo nasledovne. Prvé miesto Fleischmann/Kulhánek/Morávek, druhé miesto Čermák/Polívka/Stulíková a tretie miesto Hanusíková/Hanušová/Hindrák.

Záverečnou bodkou trojdňového seniorského maratónu bola súťaž v kategórii Masters. Svoju účasť si zabezpečilo 36 hráčov s najvyšším súčtom po odohraní všetkých troch súťaží. Hralo sa na súčet troch hier, pričom záverečné finále bolo totožné ako v predchádzajúcich častiach. Aj tento krát sa presadili domáci hráči. Z prvého miesta postupovala Jana Lébrová s výkonmi 185, 249 a 223. Z posledného ôsmeho Vladislav Podzimek s náhodom 611 s handicapom. Z našich zástupcov bol najbližšie finálovej účasti Dušan Túroci, ktorý skončil v súťaži Masters na celkovom 11. mieste. Najúspešnejší maďarský senior Zoltán Skobrics s náhodom 601 obsadil prvé nepostupové miesto. Víťazom poslednej súťaže sa stala Jana Lébrová , ktorá si tak k prvenstvu v súťaži jednotlivcov pripísala aj prvenstvo v kategórii Masters. Na druhom mieste skončil Jan Fleischmann st. a tretie miesto obsadila Miluše Nováková.

Podrobnejšie informácie o Czech Old School 2014 nájdete na stránke podujatia, spolu s veľmi bohatou fotogalériou. (BK)