Image

Image

Prague Bowling Cup 2013/2014, 9. kolo Vytlač E-mail
03 máj 2014
ImageTop 3 turnajaV sobotu 3. mája vyvrcholilo v pražskom Bestowlingu Zličín 9. kolo prestížnej turnajovej série Storm Prague Bowling Cup. Na štart kvalifikácie sa postavilo 76 hráčov a medzi nimi opäť aj skupina piatich Slovákov. Tomáš Hlúch pripravil pre toto kolo dlhé 43 stopové športové mazanie a pokiaľ mal úmysel hráčov poriadne vytrápiť, tak sa mu to dokonale vydarilo. Napriek tomu sa našli hráči, ktorí tu dosahovali hodnotné výkony, v kvalifikácii výborne zahral „ Prodigy“ Pavel Čermák a so súčtom 1349 v tejto časti zvíťazil, na postup bolo potrebné nahrať 1176. Z našej výpravy výborne zvládol kvalifikáciu Ľudovít Jurinyi a to ešte hral s požičanou guľou od Pavla Kečkéša, ktorý do semifinále postúpil tiež, ostatní hráči aj napriek veľkej snahe z kvalifikácie nepostúpili
VÝSLEDKY   MAZANIE

a skončili nasledovne: 47. Miroslav Koník, 68. Peter Martinkovič, 75. Branislav Krajčovič. V semifinále na 4 hry už chýbali našim dvom zástupcom sily po celodennom hernom maratóne a Ľudovít Jurinyi tak končí na peknom 12. mieste, Pavol Kečkéš na 24. mieste. V poslednej semifinálovej hre sa výborne rozohrala Kateřina Beštová, výborne hrala ja v troch finálových eliminačných hrách aby v turnaji nakoniec zvíťazila, druhý skončil Jaroslav Turina a tretí Petr Holubčák. Na poslednom kole PBC sa už nezúčastnime, jeho termín koliduje s dátumom finále MSRj, tak snáď zase v budúcej sezóne. (Miro)