05 júl 2024

18.-21.7.2024

Veterán Cup 2013 Vytlač E-mail
25 november 2013
ImageOcenení hráčiUž siedmi ročník seniorského bowlingového zápolenia úspešne absolvovali hráči na východe republiky. Veterán Cup 2013 sa konal v dňoch 22. až 23. novembra v bowlingovom centre Citybowling Poprad. Za účasti 47 hráčov z viacerých kútov Slovenska sa odohrali tri kvalifikačné rundy. V prvej bol najlepším hráčom Rudolf Zoričák so súčtom na šesť hier 1229 s handicapom (priemer 198,83), v druhej dominoval Milan Miženko s náhodom 1236 s handicapom (priemer 198,00) a v tretej Ján Debnár so ziskom 1150 bodov s handicapom (priemer 184,67). Do semifinálovej časti, po úprave systému hry súťaže, postupovalo nakoniec 30 najúspešnejších hráčov. Odohrali tri hry, ku ktorým sa pripočítaval
KVALIFIKÁCIA FINÁLE PROPOZÍCIE MAZANIE

50% prenos zo základnej časti. Najúspešnejším hráčom prvej nadstavbovej časti bol Ján Debnár, ktorý s výkonmi 219, 227 a 198 spolu s prenosom dosiahol semifinálový výsledok 1240. Pre najlepšiu osmičku semifinalistov Veterán Cup 2013 pokračoval záverečnou finálovou časťou. Odohrala sa systémom vzájomných zápasov Round Robin, kde jednotlivý štartujúci získavali bodové ohodnotenie za víťazstvá a za dosiahnuté výkony. Sedmičku finálových hier najlepšie zvládol Pavol Kečkéš, ktorý dosiahol finálový súčet bodov 1475 a stal sa víťazom siedmeho ročníka Veterán Cup-u 2013. S rozdielom 24 bodov skončil na druhom mieste Ľudovít Jurínyi a celkové tretie miesto obsadil Alojz Foriš so ziskom 1443 bodov. Najlepšou ženou podujatia sa stala Alexandra Adamčík, ktorá obsadila celkové 21. miesto. O najvyšší turnajový výkon sa postaral Alojz Foriš, ktorý v druhej kvalifikačnej hre predviedol výkon 268.

Počas celého seniorského stretnutia sa hráči občerstvovali vynikajúcimi divinovými  špecialitami z dielne miestneho kuchára a pätica šťastlivých výhercov vecných cien si mohla dopriať aj dúšok zlatistého moku. Úspešné podujatie bolo predzvesťou zaujímavých výkonov na druhom hracom dni Seniorskej bowlingovej ligy, ktorá sa hrala v nedeľu 24. novembra na tom istom mazaní v Citybowlingu Poprad. (BK)