04 júl 2024

18.-21.7.2024

1. BwL západ 2013/2014, 3. hrací deň Vytlač E-mail
03 november 2013
ImageNajúspešnejšie družstvo 3. kola - Prima TéTé Team TrnavaBowligová nedeľa priniesla okrem druhého kola Extraligy aj ďalšie kolo v I. lige trojčlenných družstiev v oboch divíziách. Tá západoslovenská mala svoje tretie ligové kolo v BNC Bratislava. Štyridsať stopový mazací model Abbey Road, ktorý si mali možnosť vyskúšať extraligové družstvá na prvom kole v Poprade, prenikol tento krát aj do nižšej súťaže. Náročnosť mazania potvrdil už sobotňajší Bratislavský Pohár a väčšina hráčov sa v tom utvrdila aj dnes. Pre ilustráciu celkovo padlo iba trinásť výkonov nad 200, pričom ten najvyšší predviedol Jaroslav Felčír (Prima TéTé Team Trnava).  V jednotlivcoch dosiahli najlepší priemer na hru 185,00 Jaroslav Felčír a Tomáš Magula (Strike Team Trnava), tretím v poradí bol Milan Surovec (BNC Stars) s priemerom 184,71.
VÝSLEDKY PROPOZÍCIE  DODATOK

Celkovo iba dva výkony družstiev boli nad 600, rekordérom bol Prima TéTé Team Trnava so skóre 635. Líder súťaže dominoval aj v tomto kole so šiestimi víťazstvami  získalo družstvo Prima TéTé Team Trnava 26 bodov. V tesnom závese skončili družstvá s piatimi víťazstvami BNC Stars a Strike Team Trnava so ziskom 24 resp. 22 bodov. Ďalšou dvojicou v poradí boli družstvá so štyrmi víťazstvami BC SIX Pack Stupava a BNC Strikers so ziskom 19 resp. 17 bodov. Predposledné pozície uhrali družstvá Dream Team a Alpha Trion, ktoré zvíťazili v dvoch stretnutiach. Záver tabuľky patril tímu Sigel Trnava, ktoré v neúplnej zostave získalo sedem bodov do celkového hodnotenia.
V priebežnom hodnotení nedošlo v tabuľke družstiev k žiadnej zmene, zväčšili sa iba bodové rozdiely medzi jednotlivými družstvami a to najmä na poprednom umiestnení. Prvé miesto a postup do najvyššej súťaže si drží v rukách Prima TéTé Team Trnava so ziskom 73 bodov. Priebežné druhé miesto patrí tímu BNC Stars so ziskom 67 bodov a tretí sú hráči z BC SIX Pack Stupava so ziskom 60,5 bodov. Medzi štvrtým a piatym miestom je rozdiel iba v skóre, družstvá Dream Team a Strike Team Trnava majú rovnaký zisk 55 bodov. V jednotlivcoch je na čele divízie Mário Bobek (Prima TéTé Team Trnava) s priemerom 195,73, Mário si ale nevyskúšal Abbey Road v BNC Bratislava. Na druhom mieste je Jaroslav Felčír s priemerom 188,65 a priebežné tretie miesto patrí Borisovi Petrášovi (BC SIX Pack Stupava) s priemerom 187,33.
Najbližšie stretnutie prvoligových družstiev je naplánované na 1. decembra v BNC Bratislava, hrať sa bude na 37 stopovom mazaní Broadway zo série Kegel Challenge. (BK)