05 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2013 # 8 Vytlač E-mail
02 júl 2013
ImagePaul MoorI Brunswick Madrid Challenge. V termíne 22.-30. júna sa uskutočnil v poradí ôsmy turnaj EBT 2013 a to po prvý krát v histórii v hlavnom meste Španielska v Madride. Do tunajšej 20 dráhovej herne Bowling Chamartín si našlo cestu 156 hráčov a medzi nimi by ste našli aj zopár tých najlepších z európskej špičky.  Po skončení kvalifikácie sa na jej čele zoradili traja top hráči z Anglicka v poradí Williams, Barrett, Moor a spolu s nimi do finálových krokov postupovalo 50 hráčov. Stuart Williams nahral v kvalifikácii súčet 1435 a na priamy postup bolo potrebné nahrať súčet 1239. Prvých 10 hráčov sa kvalifikovalo priamo do 3. kroku, ďalších 10 v poradí do 2. kroku a zvyšných 30 hráčov si v 1. kroku zahralo štyri hry od nuly. Medzi postupujúcou desiatkou hráčov bol aj Marek Talpa z ČR
I BRUNSWICK MADRID CHALLENGE

a postupoval aj z 2. kroku, kde sa opäť hrali 4 hry od nuly. V 3. kroku, ktorý sa hral obdobným spôsobom sa mu vôbec nedarilo a tak skončil na konečnom 20. mieste, na čele sa stále držala anglická trojička Williams, Barrett, Moor prenasledovaná fínskou trojičkou Jussila, Uotila, Palermaa. Vo 4. kroku z tejto šestice vypadol iba Barrett a nahradila ho Sandra Andersson, ktorá ako najlepšia žena turnaja skončila na konečnom 5. mieste. V poslednom zápase o víťaza turnaja sa nakoniec stretli Paul Moor a Pasi Uotila, jasným pomerom 212:161 Moor zvíťazil a zinkasoval hlavnú finančnú prémiu 6.000€, na druhom mieste teda skončil Uotila a na treťom Williams. Poradie na čele mužského EBT Rankingu je po ôsmych turnajoch nasledovné: Pasi Uotila, Ronie Russel, Dominic Barrett. V ženskom rebríčku je poradie nasledovné: Joline Persson-Planefors, Mai Ginge Jensen, Sandra Andersson. Hráči sa z Madridu sťahovali rovno do talianskeho mesta Asti, kde sa od 29.6. rozbehlo už 9. kolo EBT 2013. (Miro)