05 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2013 # 6 Vytlač E-mail
28 máj 2013
ImageBjorn Einar RudshagenBowltech Aalborg International 2013. V termíne 20.-26.5.2013 sa v dánskom Aalborgu konal v poradí šiesty turnaj EBT 2013. Tunajšie centrum Lovvang Bowling je vybavené 30 dráhami s kompletnou technológiou Brunswick a na mazanie používajú totožný stroj vrátane cleaneru a conditioneru ako u nás v BNC. Hralo sa na náročnom 38 stopovom športovom mazaní, ktoré si v budúcej sezóne určite na niektorom turnaji v BNC vyskúšame. Turnaj bol zaradený do kategórie Silver s celkovou dotáciou 40.000€ a na štart kvalifikácie sa postavilo 154 hráčov. Víťazom kvalifikácie sa stala Pontus Andersso, ktorý vo svojej štvrtej hre predviedol prvú Perfect Game turnaja. Do finálových krokov sa kvalifikovalo 38 hráčov, z toho prvých 30 z celkového poradia,
BOWLTECH AALBORG INTERNATIONAL 2013

5 zo skorších rúnd a 3 z Desperada. Na postup bolo treba nahrať súčet 1331 s postupovali výhradne hráči zo severských krajín. V 1. kroku sa zaskvel Jimmy Mortensen, keď zahral druhú Perfect Game turnaja a postupoval ďalej z 1. miesta. V 2. kroku sa mu už tak nedarilo a bol prvým nepostupujúcim do kroku číslo 3. Tam vypadol aj najväčší favorit na víťazstvo Martin Larsen a všetky zostávajúce ženy, najlepšou sa tak stala Britt Brondsted na 11. mieste konečného poradia. Posledný 4. finálový krok sa hral na súčet štyroch hier a hráči si sem preniesli všetky nahrané body z 3. kroku. Najlepšiu východiskovú pozíciu mal nórsky reprezentant Bjorn Einar Rudshagen, svoj náskok udržal a v turnaji zvíťazil pred druhým Danielom Franssonom a tretím Dennisom Eklundom. Pre Bjorn Einar Rudshagena to bol prvý titul na okruhu EBT, získal finančnú odmenu 5000€ a 100 bodov do EBT Rankingu. V tom mužskom je poradie na prvých troch miestach nasledovné: 1. Ronnie Russell, 2. Pasi Uotila, 3. Martin Larsen. V ženskom rebríčku stále vedie Joline Persson-Planefors, pred druhou Mai Ginge Jensen, na tretie miesto sa prepracovala zásluhou zisku 100 bodov Britt Brondsted. EBT 2013 zostáva ešte chvíľu na území Dánska, od 26.5. sa tu rozbehol turnaj v Odense. (Miro)