Image

Image

European Bowling Tour 2012 # 13 Vytlač E-mail
09 september 2012
ImageTop 3 turnajaBNC Open 2012. V termíne 3.-9. septembra patrilo BNC Bratislava 13. zastaveniu EBT 2012. Tretí ročník turnaja kategórie Silver prilákal do Bratislavy celkovo 209 hráčov, opäť medzi nimi nechýbali zvučné mená špičky európskeho bowlingu a predstavila sa tu aj trojica kadetov reprezentácie USA. Mazanie zabezpečoval ako zvyčajne Frank- technik spoločnosti Kegel a hráči len pozvoľna prichádzali na všetky jeho nástrahy. Víťazom kvalifikácie sa stal obojručný Fín Osku Palermaa so súčtom 1405 a posledným priamo postupujúcim z celkového poradia bol na 48. mieste Evangelos Tsorbatzoudis (GRE) zo súčtom 1224. Spolu postupovalo z kvalifikácie 64 hráčov a teda ešte 12 hráčov zo separátneho poradia z prvých troch hracích dní a štyria hráči z Desperada.
BNC OPEN 2012

Práve tieto dve príležitosti dokázali využiť aj traja zo slovenských hráčov, zo separátneho poradia postúpil Kamil Bajcsi a Lukáš Andrássy, z Desperada Milan Černý. Najlepšie z nich skončil nakoniec Lukáš Andrássy na konečnom 37. mieste. Finále sa hralo na sedem krokov a už v druhom vypadol jeden z favoritov Paul Moor, ktorý bol autorom najvyššieho výkonu turnaja – 295. Cez tretí krok prešli všetci hlavní adepti na popredné umiestnenie, ale štvrtý krok už znamenal stop pre Thomasa Larsena a aj obhajcu vlaňajšieho víťazstva Dominica Barretta. Piaty krok – štvrťfinále sa už hralo vyraďovacím K.O. systémom na súčet dvoch hier a už tu sa začalo rodiť veľké prekvapenie turnaja – vypadli Robert Andersson, Osku Palermaa, Martin Larsen a Zoltán Skobrics, pre ktorého znamená 8. miesto na turnaji EBT obrovský úspech. V semifinále sa predstavili dvaja nemeckí reprezentanti – Birgit Pöppler a Bodo Konieczny, obaja prekvapivo porazili svojich súperov Thomasa Grossa a Denisa Eklunda a tak sme mali čisto nemecké finále. Bodo Konieczny pokračoval aj tu v spájaní strajkov a nedal svojej krajanke najmenšiu šancu. Zvíťazil v pomere 436:373 a získal tak okrem 100 bodov do rebríčka aj odmenu 6000€. Na druhom mieste teda skončila najlepšia žena turnaja Birgit Pöppler, na treťom Denis Eklund a štvrtým finalistom bol Thomas Gross. V mužskom EBT Rankingu si drží prvenstvo Dominic Barrett, na druhé miesto sa prebojoval Osku Palermaa, tretí je Mike Fagan. V ženskom EBT Rankingu je stále na čele Sandra Andersson, na druhé sa dostala ziskom 100 bodov Birgit Pöppler pred tretiu Kristu Pöllänen. Organizácia turnaja a komplex BNC dostali opäť od prítomného Prezidenta EBT Kima Jensena pochvalu a tak už teraz sa môžu začať prípravy na tri veľké európske podujatia, ktoré sa tu v roku 2013 uskutočnia – EBT turnaj, EBT Masters a ECC. Nasledujúcim turnajom EBT 2012 je Russian Open od 11. septembra v Moskve. (Miro)

Image
Víťaz BNC Open 2012 Bodo Konieczny (GER)
Image
Trojica najlepších - 2. miesto Birgit Pöppler, 1. miesto Bodo Konieczny, 3. miesto Denis Eklund