05 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2011 # 16 Vytlač E-mail
26 september 2011
ImageAlix Yoan - víťaz turnajaChandra Open 2011 Ďalší EBT turnaj z kategórie Satellite sa konal v termíne 19. – 25. septembra v holandskom meste Nieuwegein. Tunajší Chandra Bowling Nieuwegein disponuje 16 dráhami Systém 300 Synthetic, ktoré boli počas turnaja upravované 41 stopovým mazaním a o jeho kvalitnú aplikáciu sa staral “náš” Franky z Kegelu. Celkovo sa kvalifikácie zúčastnilo 133 hráčov a najviac z nich sa darilo Stuart Williamsovi, ktorý nahral súčet 1426. Celkovo sa do finálových krokov prebojovalo 38 hráčov, z toho prvých 6 priamo do 2. kroku. V 1. kroku nastúpilo zvyšných 32 hráčov na 6 hier od nuly. Tu najlepšie zahral aj na Slovensku dobre známy “výtržník” Christian Karlsson, medzi ďalej postupujúcich sa neprepracoval napr. Thomas Larsen. V 2. kroku hralo teda 16 hráčov ďalších 6 hier od nuly a suverénom tu bol Osku Palermaa so súčtom 1460. Do posledného 3. kroku si osem postupujúcich hráčov prenášalo všetky body z predchádzajúceho kroku a hralo sa ďalších 6 hier. Osku Palermaa zahral veľmi priemerné čísla a skončil na 3. mieste iba vďaka vysokému prenosu, druhý skončil Stuart Williams a z víťazstva sa mohol po prvý krát na okruhu EBT tešiť Alix Yoan, ktorý si okrem toho zarobil 5.000 eur. Najlepšou ženou bola na celkovom 4. mieste domáca Lisanne Breeschoten. V EBT Rankingu sa na 1. miesto opäť vrátil Osku Palermaa pred Thomasa Larsena a Mika Koivuniemiho. Ženský rebríček zostáva bez zmien
CHANDRA OPEN 2011

v poradí na čelných priečkach – 1. Joline Persson – Planefors, 2. Mai Ginge Jensen, 3. Wendy Kok. Od zajtra 27. Septembra štartuje Vienna Open, kde štartuje aj niekoľko slovenských hráčov v skorších rundách, tak pevne držím palce. (Miro)