05 júl 2024

18.-21.7.2024

Tyrnavia Open 2011 Vytlač E-mail
09 október 2011
ImageOcenení hráči na TO 2011V termíne 3. – 8. októbra dostalo prednosť pred ostatnými centrami trnavské Strike Bowling Centrum, kde sa  konal 5. ročník Tyrnavia Open. Takmer celý týždeň tu prebiehali kvalifikačné rundy, celkovo sa v 10 rundách predstavilo 61 hráčov z Maďarska a Slovenska. Víťazom úvodnej časti sa stal so súčtom 1386 Ján Petras, posledným priamo postupujúcim pri neúčasti troch kvalifikovaných hráčov (Slavkovský, Slovák, Husár) bol Jaroslav Felčír so súčtom 1215, ostatní mali poslednú možnosť postupu cez Desperado. Spolu teda 24 hráčov ešte stále bojovalo o čo najlepšie umiestnenie v turnaji. Na rad prišli 3 semifinálové kroky, v každom sa hralo na súčet dvoch hier od nuly. Do finálových K.O. súbojov sa nakoniec prepracovala najlepšia osmička hráčov a bolo možné sledovať zaujímavé súboje.
 VÝSLEDKY MAZANIE

Hneď v 1. finálovom kroku vypadol Marcel Hedl napriek tomu, že dosiahol najvyššiu hru tejto časti – 255, jeho súper Juraj Voskár zahral 250 a k postupu do 2. finálového kroku  mu pomohol handicap 8 bodov. Juraj si v 2. finálovom kroku celkom jasne poradil s Erichom Pisarskim a už sa mohol tešiť na posledný súboj o finále, kde bola jeho súperkou Luminita Bucin Farkas. Aj v tomto záverečnom zápase mal jednoznačne navrch výborne hrajúci Juraj Voskár a zvíťazil v pomere 239:185.  V súboji o 3. miesto zdolal Erich Pisarski Jána Petrasa 232:184. Ocenenie za najvyšší výkon prevzal Matej Jakabovič, ktorý bol ešte v kvalifikácii veľmi blízko Perfect Game, nakoniec z toho bolo 299, najlepšou ženou sa na celkovom 2. mieste stala Luminita Bucin Farkas. Z hráčov nášho ŠK Mr.Split skončil Marcel Hedl na 5. mieste s turnajovým priemerom 210,23 a Miroslav Koník na 10. mieste s priemerom 205,7. (Miro)