05 júl 2024

18.-21.7.2024

World Women Championships 2011 Vytlač E-mail
12 september 2011
ImageVíťazka Masters - Shannon Pluhowsky (USA)Dejiskom Majstrovstiev sveta žien v bowlingu 2011 - WWC 2011 bol v termíne 1. – 11. september 2011 Hong Kong. Na šampionáte sa prezentovalo 171 hráčok z 33 krajín sveta  a súťažilo sa v kategóriách jednotlivkýň, vo dvojiciach, trojiciach a päťčlenných tímoch. Do All event sa zaratúvalo spolu 24 hier odohraných v kvalifikačných súbojoch. Z každej kategórie postupovali vždy štyria najlepšie umiestnení do semifinále. Hralo sa v 48 dráhovej herni HK Bowling City vybavenej technológiou AMF a pre šampionát boli vybrané dva druhy mazania – 47 stopové Paris a 39 stopové Seoul. Ako prvá prišla na rad kategória jednotlivkýň. Hráčky boli rozdelené v kvalifikácii do troch blokov a hralo sa na mazaní Paris. Hneď úvodná kategória priniesla rekord ženských šampionátov, keď hráčka Singapuru Shayna Ng dosiahla na 6 hier súčet neuveriteľných 1601, čo je priemer 266,83 na hru.
 WORLD WOMEN CHAMPIONSHIPS 2011

O prvú Perfect Game sa postarala hráčka USA Kelly Kulick. Do finálového zápasu sa prebojovala Jacqueline Si Jore (MAS), ktorá na bronzovú priečku odsunula rekordérku Shaynu Ng a Dánke Mai Ginge Jensen na postup do finále nestačil ani výkon 268, vyradila ju Kórejčanka Son Yun-Hee výkonom 279. Vo finále jej už toľko strikov nepadalo a musela sa uspokojiť so striebornou priečkou, zlato získala malajzijská reprezentantka po výhre 266:217. Pre súťaž dvojíc bolo pripravené mazanie Seoul a opäť bola kvalifikácia rozdelená do troch blokov. Vysoké čísla predvádzali hráčky aj na médium mazaní a do semifinále sa dostali dve americké dvojice a po jednom páre Dánska a Singapuru. Zo semifinálového súboja amerických párov vyšli víťazne Shannon Pluhowsky/Liz Johnson. Tie sa vo finále stretli so Singapurčankami New Hui Fen/Jazreel Tan, bronz patrí dvojiciam Kamilla Kjeldsen/Mai Ginge Jensen a Carolyn Dorin-Ballard/Kelly Kulick. V súboji o zlato boli nakoniec úspešnejšie Američanky keď porazili Singapurčanky vcelku hladko 445:392. Trojice sa odohrali v štyroch blokoch – dva bloky na dlhom a dva na médium mazaní. Opäť sa do semifinále dostali obe americké trojice, po jednej kórejskej a japonskej. Kórejská trojica Hwang Sun-Ok/Jeon Eun-Hee/Son Yun-Hee nestačila na trojicu Američaniek Stefanie Nation/ Shannon Pluhowsky/Shannon O´Keefe, keď v boji o finále prehrali 663:750. Naopak s druhou americkou trojicou Carolyn Dorin-Ballard/Kelly Kulick/Liz Johnson si dokázali poradiť Japonky Natsuki Sasaki/Haruka Matsuda/Kanako Ishimine aj keď veľmi tesne 668:661. Vo finále Američanky pomstili svoje krajanky, keď v súboji o zlato porazili Japonky 631:605. V súťaži päťčlenných tímov padla v prvom bloku ďalšia turnajová Perfect Game, jej autorkou bola Britt Brondsted z Dánska a pomohla tímu k vedeniu po prvom dni. Po oboch kvalifikačných dňoch postupoval z 1. miesta vcelku nečakane tím Nemecka, ďalej tímy Singapuru, Kolumbie a USA, Dánky klesli až na 7. miesto. Nemky v semifinále proti Američankám absolútne vybuchli a spolu s Kolumbiou získali bronz. Vo finálovom zápase sa hrali vysoké čísla, tím USA ale nepripustil žiadne prekvapenie a jasne zvíťazil nad Singapurom 1210:1140. V súčte 24 hier, ktoré sa zaratúvali do All event nahrala najviac 5744 (priemer 239,33) Mai Ginge Jensen a získala pre Dánsko zlatú medailu. Striebro získala pre Kanadu Caroline Lagrange a bronz putuje do USA zásluhou Shannon Plohowsky, tabuľku 170 hodnotených hráčok uzatvára reprezentantka ČR Hana Chládková s priemerom 147,33 naša kamarátka Luminita Bucin Farkas obsadila 130. priečku s priemerom 196,13. Prvých 16 hráčok z All event sa prebojovalo do Masters, záverečnej súťaže šampionátu. Tu sa hrali Play off zápasy na tri víťazné hry a až do semifinále sa postupne prepracovala Dánka Mai Ginge Jensen, ktorá nepostúpila do finále cez Singapurčanku Daphne Tan po prehre 1:3. Po oveľa vyrovnanejšom semifinálovom súboji postupovala Američanka Shannon Pluhowsky cez Nemku Nadine Geissler, tá prehrala 2:3 a spolu s Dánkou získali bronz. V boji o zlato v najprestížnejšej kategórii sa Američanka Shannon Pluhowsky riadne vyhecovala, hneď v úvodnej hre zápasu proti Singapurčanke dosiahla Perfect Game, v tretej hre pridala 299 a po víťazstve 3:1 získala zlato v Masters, striebro patrí Daphne Tan. Najúspešnejšou výpravou na WWC 2011 sa stala americká reprezentácia so ziskom 7 medailí, z toho 4 zlatých a 3 bronzových. (Miro)

Víťazka Singles - Jacqueline Si Jore (MAS)

Víťazky Doubles - Shannon Pluhowsky/Liz Johnson (USA)