04 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2011 # 11 Vytlač E-mail
11 júl 2011
ImageTop 4 turnaja7th San Marino Open. V termíne 2.-10. júla sa v maličkom štátiku San Marino uskutočnil už siedmy ročník turnaja z kategórie Gold zaradeného do seriálu EBT 2011. V herni Rose´n Bowl Center sa znovu predstavila malajzijská reprezentácia a nadmieru disciplinovaní hráči tejto od Európy vzdialenej krajiny boli opäť ozdobou podujatia. Spolu s nimi sa kvalifikácie zúčastnilo 228 hráčov s mnohými bowlingovými hviezdami. Víťazom kvalifikácie sa stal Dominic Barrett so súčtom 1475 o jedinú kolku pre Robertom Anderssonom. Cez 1400 sa dostal aj deviaty v poradí Mika Koivuniemi a prvým nepostupujúcim so súčtom 1338 bol na 38. mieste Paul Moor, ale ten vďaka výkonu 262 v Desperade nakoniec tiež postúpil
7TH SAN MARINO OPEN

do 1. finálového kroku. Tu sa stretli hráči z pozícii 13-48 po kvalifikácii, hrali 4 hry od nuly a ďalej postupovalo 18 najlepších do 2. kroku. Tu sa začal malajzijský koncert, Adrian Ang zahral priemer cez 270 a jeho krajan Syafiq Ridhwan cez 250, dych zrejme došiel Paul Moorovi, ktorý skončil v 2. kroku na poslednom mieste. Do 3. kroku postúpilo 10 hráčov, pripojilo sa 6 najlepších z kvalifikácie a všetci boli rozdelení podľa kľúča do 8 vzájomných zápasov na súčet dvoch hier. Do najlepšej osmičky hráčov sa dostali traja hráči Malajzie, všetci traja prešli aj ďalším krokom a bolo jasné, že dvaja z nich sa dostanú aj do posledného súboja o víťaza turnaja. Tím sa nakoniec stal Alex Liew, ktorý porazil Adrian Anga 465:428 a získal prémiu 10.000 Eur. Na treťom až štvrtom mieste skončili porazení semifinalisti -  najlepšia žena turnaja Esther Cheah spoločne s Robert Anderssonom. Hráči Malajzie teda obsadili prvé tri miesta na bedni a zo šesťdesiattisícového balíka určeného na finančné ocenenia odobrali tú najväčšiu kôpku eurobankoviek. Na turnaji tradične padali vysoké čísla a o tri najvyššie, teda Perfect Games sa postarali: Tommaso Radi, Mika Koivuniemi a Adrian Ang. V mužskom poradí EBT Rankingu ostáva na čele napriek neúčasti na tomto turnaji Osku Palermaa, pred Thomasom Larsenom, tretí je Mika Koivuniemi. V ženskom top poradí nastala iba jediná zmena, na 3. miesto sa prepracovala Wendy Kok, prvá je stále Mai Ginge Jensen pred druhou Joline Persson-Planefors. EBT 2011 pokračuje od 12. júla turnajom v Barcelone a tu budeme mať možnosť vidieť aj zopár hráčov zo Slovenska. (Miro)