04 júl 2024

18.-21.7.2024

Czech Open 2011 Vytlač E-mail
10 júl 2011
ImageThomas Gross - víťaz CO 2011Deviaty ročník najväčšieho medzinárodného turnaja jednotlivcov v Českej Republike sa dnes ukončil v olomouckej herni Bowland. Na Czech Open 2011 sa spolu zúčastnilo 244 prevažne českých hráčov, ale nechýbala ani menšia skupina slovenských zástupcov. Z kvalifikácie postupovalo 84 hráčov, z toho prvých 12 priamo do 4. finálového kroku. Úvodnú časť vyhral Kristijonas Sergejevas so súčtom 1460, na postup z 84. miesta bolo potrebné nahrať súčet 1239, ale pri neúčasti niektorých postupujúcich dostali šancu aj ďalší hráči v poradí. Zo slovenských hráčov napriek enormnej snahe niektorých postúpili nakoniec len piati, pričom Marek Husár na 1. finálový krok ani nenastúpil. Ten sa hral na 4 hry, ktoré sa pripočítavali
CZECH OPEN 2011

ku kvalifikačnému súčtu. Do druhého kroku medzi 48 najlepších už nepostúpil Ján Petras ani Michal Homola a tak zostali už iba dvaja slovenskí zástupcovia. Obaja sa prebojovali medzi najlepších 36 hráčov, Mikuláš Bikár obsadil nakoniec 34. miesto a Tomáš Benko postúpil ďalej medzi najlepších 12 hráčov. V 5. kroku sa hralo na 3 hry, tie sa pripočítavali ku prenosu z predchádzajúceho 4. kroku a ten mal Tomáš najmenší, napriek tomu sa mu ešte podarilo poskočiť na konečné 9. miesto. Až do 7. kroku sa prebojovali najlepší štyria hráči, tu vo  vzájomných zápasoch na súčet dvoch hier bojovali o postup do finále turnaja. V manželskom dueli Grossovcov mal navrch Thomas a tak Ivonne skončila ako najlepšia žena na 3. mieste. Z druhého duelu Spáčil vs. Grabowski bol úspešnejší domáci hráč a Nemec skončil na 4. mieste. Vo finálovom zápase Ján Spáčil robil Thomasovi Grossovi iba odovzdanú korisť, ktorú si Rakúšan naplno vychutnal a po tretí krát na Czech Open zvíťazil. Thomas Gross vyviedol organizátorom Slovakia Open a Czech Open rovnakú „trúfalosť“ ako v roku 2009, keď dokázal zvíťaziť v oboch po sebe idúcich turnajoch. Úspešní manželia Grossovci si z Olomouca odniesli najväčšiu časť z koláča finančných ocenení, spolu 3450 Eur. Na turnaji sa ujala aj jedna Perfect Game, jej autorom bol v kvalifikácii fínski hráč Mika Määttä. Nedarilo sa obom zástupcom ŠK Mr.Split, keď Marcel Hedl skončil na 118. mieste s priemerom 197,83 a Miroslav Koník na 192. mieste s priemerom 177,67. Podrobné výsledky  nájdete na webových stránkach turnaja. (Miro)