04 júl 2024

18.-21.7.2024

Slovakia Open 2011 Vytlač E-mail
03 júl 2011
ImageThomas GrossJubilejný 10. ročník turnaja európskeho formátu sa dnes skončil v herni Brunswick Bowling Aupark. Spolu sa tu predstavilo 173 hráčov, ktorý v 13 kvalifikačných rundách absolvovali 398 štartov, čo je oproti minulému ročníku kvantitatívny nárast. Najväčšiu množinu účastníkov  predstavovali rakúski hráči – 56, Slovákov sa tu zišlo podľa môjho rátania 32. Z kvalifikácie postupovalo spolu 78 hráčov, z toho prvých 6 rovno do Play-off súbojov. Ostatných 72 hráčov muselo bojovať o ďalších 26  miesteniek v 1. kroku, kam si prenášali celý kvalifikačný súčet. Víťazom kvalifikácie sa stal supervýkonom Michal Homola, ktorý zahral priemer cez 240 a zdalo sa, že všetko má pod kontrolu. Z 1. kroku postúpili ďalej už iba dvaja ďalší slovenskí hráči – Marek Husár a Pavol Kečkéš. Spolu 32 hráčov sa v nedeľu ráno postavilo na dráhy v 16 vzájomných Play-off súbojoch na súčet troch hier v 2. finálovom kroku. Michal Homola dostal relatívne slabšieho súpera, poslednú postupujúcu Maju Debenec. Myslím, že by nemohla byť Mišovi žiadnou prekážkou, ale od 1. rundy vo štvrtok do tohto kroku v nedeľu sa podmienky v herni výrazne zmenili, na čo nedokázal adekvátne zareagovať a keď sa mu k tomu pridali neprekonateľné problémy s povrchom rozbežiska, Michal sa rozhodol po druhej hre z turnaja odstúpiť a nebol počas turnaja sám s podobnými problémami. Marek Husár narazil na jedného z najkvalitnejších hráčov na turnaji – Thomasa Grossa a podobne ako
SLOVAKIA OPEN 2011

Pavol Kečkéš aj on „vypadol“ do finále B, ktoré nakoniec Marek Husár vyhral a stal sa tak na 17. mieste najlepším Slovákom, Pavol Kečkéš skončil na konečnom 27. mieste. Do záverečného Position Round Robinu sa z 3. kroku prebojovalo 8 najlepších účastníkov a tu mal namále Thomas Gross, keď v súčte troch hier vyhral nad Jaroslavom Lorencom o jedinú kuželku 599:598. Vo finále ale Thomas Gross žiadnu podobnú drámu nepripustil, pred poslednou Position hrou si vytvoril dostatočný náskok pred svojim hlavným prenasledovateľom Pasi Uotilom, ktorého aj v Position hre jasne porazil 227:165 a stal sa po tretí krát víťazom Slovakie Open, druhé miesto patrí Pasi Uotilovi a tretia skončila Luminita Bucin Farkas. Podobne ako minulý rok na turnaji štartovali aj dvaja zástupcovia ŠK Mr.Split, Miroslav Koník skončil na 104. mieste a Marcel Hedl na 117. mieste. Kompletný výsledkový servis nájdete na web stránke turnaja. Už zajtra sa začína niečo obdobné v herni Bowland Olomouc, kde sa na Czech Open 2011 opäť predstaví aj niekoľko slovenských hráčov. (Miro)