04 júl 2024

18.-21.7.2024

IBL 2010/2011, finále Vytlač E-mail
27 jún 2011
ImageVíťaz Draci Brno.Uplynulý víkend patril v BNC Bratislava finálovému vyvrcholeniu prvého ročníka medzinárodnej súťaže trojčlenných družstiev – International Bowling League 2010/2011. Celkovo sa predstavilo šestnásť družstiev z troch krajín (Čiech, Slovenska a Slovinska), ktoré si svoj postup vybojovali z piatich regionálnych skupín. V sobotu odohrali všetky družstvá pätnásť vzájomných zápasov, v troch hracích blokoch. Z našich zástupcov sa predstavili štyri družstvá, ktoré po prvom hracom dni skončili priebežne na Vegas Bowling Košice 3. miesto, BNC Killers 7., BK Viliams Komárno 15. a Slovfruit Košice 16. miesto. Najlepším družstvom prvého hracieho dňa bolo SOHO zo Slovinska. Umiestnenie rozhodlo o nasadení do nedeľňajších súbojov. Hralo sa v štvorčlenných skupinách, pričom po prvom bloku troch hier, vypadávali
INTERNATIONAL BOWLING LEAGUE

z jednotlivých skupín posledné družstvá, ktoré si následne zahrali zápasy o konečné umiestnenie. Z našich zástupcov to boli Slovfruit Košice, ktoré skončilo na celkovom 14. mieste a BNC Killers na 15. mieste. Aj ďalšie kolo prispelo k zúženiu skupiny družstiev, na ktorých čakali zápasy o ocenenia najvyššie. V tejto časti končí BK Vilimas Komárno na celkovom 11. mieste. Cez  sito skupinových zápasov sa nakoniec najvyššie dostali hráči z tímu Vegas Bowling Košice. V predposlednej finálovej časti skončili na veľmi peknom treťom mieste. Štvrté miesto obsadili hráči z X-Shop-u, pričom do posledného vzájomného zápasu postupovali dve najlepšie družstvá. Víťazom prvého ročníka International Bowling League  a najvyššiu finančnú prémiu 6 000 € si vybojovali hráči z tímu Draci Brno, na celkovom druhom mieste skončilo družstvo OKO Křesťan. Podrobný výsledkový servis z oboch hracích dní, ako aj ďalšie doplňujúce informácie nájdete na oficiálnej web stránke IBL. Práve tu sa budú postupne uverejňovať aj informácie o druhom ročníku súťaže, ktorá bude štartovať na jeseň tohto roku. (BK)

Víťaz prvého ročníka IBL 2010/2011 - Draci Brno.