Image

Image

Old School Bowling Cup 2011 Vytlač E-mail
09 jún 2011
ImageTop 3 v kategórii Masters.Družstvá, Masters: tretí hrací deň priniesol súboje v kategórii trojčlenných družstiev a turnajové vyvrcholenie v kategórii Masters. Konečne sa dostali k slovu aj domáci hráči, čo sa hneď prejavilo zvučnejšou odozvou v obecenstve. Dve ranné kvalifikačné rundy v kategórii družstiev prilákali na štart celkovo 17 tímov. Do rozhodujúceho finále postupovali z prvého miesta Vratislav Kulhánek/Jan Fleischmann/Jiří Egert (CZE) so spoločným náhodom na štyri hry 2423. Posledným finalistom sa stala ďalšia česká trojica hráčov, ale čo bolo veľmi dôležité v zápasoch o popredné umiestnenie sa konečne predstavil aj zástupcovia slovenského seniorského bowlingu. Finálový rozstrel nakoniec najlepšie vyšiel hráčom z maďarského družstva Zoltán Skobrics/ László Paál/Zoltán Hevele.
OLD SCHOOL BOWLING CUP 2011

Druhé miesto skončilo v rukách českého družstva Vratislav Kulhánek/Jan Fleischmann/Jiří Egert. Tretie miesto vybojoval Ľudovít Jurínyi/Rudolf Zoričák a Ján Kuboši. Záverečné zúčtovanie v All Event prinieslo posledné turnajové súboje v kategórii Masters. Sem sa prebojovalo 32 hráčov s najvyšším súčtom získaných bodov vo všetkých troch kategóriách. Hralo sa na štyri hry od nuly. Vynikajúco zahral Rudolf Zoričák, ktorému sa podarilo  dosiahnuť priemer na štyri hry 223,50 a to aj vďaka vynikajúcej tretej hre. Spolu s ním si do finále namierilo ďalších päť hráčov. Vyraďovací systém hry Roll-off nakoniec v tejto kategórii najviac vyhovoval Zoltánovi Skobricsovi, zdolal Rudolfa Zoričáka v pomere 233:204. Tretie miesto obsadil ďalší domáci hráč Peter Martinkovič. Poslednými oceňovanými hráčmi sa na turnaji Old School Bowling Cup 2011 boli Jiří Egert (CZE) a Magdolna Kapronczayné (HUN), ktorí dosiahli najvyššie výkony podujatia 279 resp. 226. Ešte raz ďakujeme všetkým štartujúcim za ich ochotu zmerať si svoje bowlingové schopnosti na úvodnom seniorskom turnaji v BNC Bratislava. Kompletný výsledkový servis sa nachádza na turnajovej web stránke, ktorá bude doplnená aj momentkami z jednotlivých hracích dní.
Dvojice:
dnešný deň patril na turnaji súťaži dvojíc. Celkovo sa ich v dvoch kvalifikačných rundách predstavilo 28, pričom najväčší úspech zaznamenali maďarskí hráči. Spoločný súčet 2373 patril dvojici Zoltán Skobrics/Zoltán Hevele a postup do finálových súbojov z prvého miesta. Druhými v poradí boli László Paál/Magdolna Kapronczayné s rozdielom 7 bodov. Ďalšími finalistami sa stali Zbigniew Kobierecki/Janusz Brylkowski (POL). Posledné finálové miesto sa ušlo hráčom z Českej republiky Janovi Fleischmannovi a Jiřímu Egertovi. Z našich dvojíc sa najvyššie dostali Ján Debnár/Vincent Takács a Rudolf Zoričák/Ludovít Jurínyi, ktorí dosiahli zhodný náhod 2348 a obsadili 5. resp. 6. miesto. Finálový rozstrel vyšiel najlepšie dvojici László Paál/Magdolna Kapronczayné (HUN). Druhé miesto v kategórii obsadili Zoltán Skobrics/Zoltán Hevele. Chuť tretieho miesta si vyskúšali Jan Fleischmann/Jiří Egert (CZE). Držiteľom najvyššieho výkonu je zatiaľ Jiří Egert (CZE), keď v piatej kvalifikačnej hre jednotlivcov dosiahol výkon 279. U žien je to zatiaľ Magdolna Kapronczayné (HUN), ktorá má na konte 226 bodov. Na zajtrajší posledný hrací deň je naplánovaná súťaž trojčlenných družstiev, turnaj Masters za účasti 32 hráčov  a záverečné finále v ktorom sa rozhodne o najlepších hráčoch Old School Bowling Cup 2011.
Jednotlivci:
dlho očakávaný začiatok nového seniorského turnaja Old School Bowling Cup 2011 (BNC Senior Cup 2021) sa konal tento štvrtok v BNC Bratislava. Spomedzi troch kategórii bola ako prvá súťaž jednotlivcov. Prezentovalo sa celkovo 54 hráčov zo štyroch krajín – Slovenska, Čiech, Maďarska a Poľska. Každý účastník odohral šesť úvodných hier, ktorých výsledok sa započítaval aj do sumárneho hodnotenia štartujúcich All Event. Spomedzi všetkých účastníkov sa najviac darilo hráčom z Českej republiky. Do finálovej štvorice najúspešnejších postupoval z prvého miesta Jiří Stulík so súčtom 1307 (priemer na hru 217,83), z druhého miesta Jiří Egert s náhodom 1269 (priemr 211,50) z tretieho miesta jan Fleischmann s výkonom 1236 (priemer 206,00) a zo štvrtého miesta František Kolář. Najúspešnejším našim hráčom bol Igor Lendácky, ktorý skončil na 8. mieste, Janusz Brylkowski, bol najlepším hráčom z Poľska a Zoltás Skobrics z Maďarska. Finálový rozstrel sa hral na jednu hru od nuly systémom K.O. V prvej hre sa stretli hráči na 1. a 4. mieste a 2.a 3. Do druhej hry postupovali víťazi do súboja o prvé miesto a druhý dvaja hráči sa popasovali o celkové tretie miesto. Z finálového súboja vyšiel najlepšie Jan Fleischmann, ktorý sa stal prvým víťazom Old School Bowling Cup 2011 v kategórii jednotlivcov. Na druhom mieste skončil Jiří Stulík a tretie miesto obsadil František Kolář. V piatok sa odohrá kompletná kategória dvojíc. Oceneným srdečne gratulujeme a všetkým hráčom prajeme veľa športových úspechov v ďalších turnajových súbojoch. Podrobný výsledkový servis nájdete na oficiálnej web stránke podujatia. (BK)