04 júl 2024

18.-21.7.2024

IBL Slovensko 2010/2011, 7.kolo Vytlač E-mail
06 jún 2011
ImageVíťazné družstvo - BNC KillersPosledným hracím dňom sa ukončil úvodný ročník medzinárodnej súťaže International Bowling League. V našej skupine sa do siedmich hracích dní zapojilo sedem družstiev z viacerých kútov Slovenska. V nedeľňajšom ligovom kole sa okrem umiestnenia na popredných pozíciách rozhodovalo aj postupových miestach do medzinárodného finále IBL 2010/2011. Z našej skupiny sa mohli tešiť prvé dve družstvá po skončení základnej časti a víťaz baráže. Z najlepšej pozície vstupovalo do záverečných šiestich hier družstvo BNC Killers, rozdiel dvoch bodov delil od nich ďalšieho adepta na prvenstvo v skupine Vegas Bowling Košice. Práve medzi týmito družstvami sa malo rozhodovať o víťazovi skupiny.
INTERNATIONAL BOWLING LEAGUE

Najväčší počet víťazstiev zaznamenali družstvá Vegas Bowling Košice a Red Dragons. Päť víťazstiev im pridalo do celkového hodnotenia zopár bodíkov, naopak ani jedno víťazstvo sa nepodarilo dosiahnuť druhému košickému tímu Slovfruit Košice. Nič prevratného sa nakoniec nestalo. Zápasom dňa bol asi záverečný súboj medzi prvým a druhým družstvom v poradí. Skončil sa pomerom bodov 4:1 v prospech košického družstva, ale na víťazstvo v prvom ročníku súťaže nestačil. Najvyššie ocenenie si vybojovali juniori z BNC Killers s celkovým ziskom 128 bodov. Na druhom mieste skončili hráči z Vegas Bowling Košice s pol bodovým rozdielom a ocenenie za tretie miesto získal Prespor Team. Ďalším programom bola baráž o postup do medzinárodného finále IBL. Zúčastnili sa jej družstvá na 3. až 6. mieste po základnej časti, ktoré odohrali po jednom vzájomnom zápase. Istý postup mal víťaz baráže a pri troche šťastia aj ďalšie družstvo v poradí na základe najvyššieho zisku bodov. Ponúknutú šancu naplno využili hráči z BK Viliams Komárno, poslednou treťou hrou sa dopracovali ku konečnému zisku 10,5 bodov čo stačilo u nás na víťazstvo v baráži. Ďalšími v poradí boli hráči zo Slovfruitu Košice, podarilo sa im nazbierať celkovo 10 bodov a zabezpečili si tak spolu s Bowlandom Olomouc postup do finálovej časti súťaže. Všetky potrebné informácie o medzinárodnom finále IBL 2010/2011, ktoré sa uskutoční v dňoch 25. až 26. júna v BNC Bratislava nájdete na oficiálnej stránke súťaže. Prinášame vám rozpis finálovej časti. Na záver ešte raz veľmi pekne ďakujeme všetkým zúčastneným družstvám za ich aktívnu športovú účasť v prvom ročníku IBL, Slovensko a všetkým postupujúcim prajeme veľa šťastia vo finále. (BK)

IBL, Slovensko 2010/2011: 1. miesto BNC Killers

IBL, Slovensko 2010/2011: 2. miesto Vegas Bowling Košice

IBL, Slovensko 2010/2011: 3. miesto Prespor Team