04 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2011 # 4 Vytlač E-mail
14 marec 2011
ImageClara Juliana GuerreroBrunswick Euro Challenge 2011. V nedeľu 13. marca vyvrcholil excelentný turnaj zaradený do najvyššej kategórie Platinum, kde bolo na finančných odmenách rozdelených 106.000€. Tento turnaj prilákal do Saint Maximin neďaleko Paríža 395 hráčov, ktorí absolvovali spolu 998 štartov. Medzi účastníkmi nechýbali tie najzvučnejšie mená súčasnej svetovej bowlingovej scény a to aj z dôvodu, že turnaj bol zaradený do nového projektu WBT – World Bowling Tour ako štvrtý v poradí, o WBT budeme informovať na našich stránkach čoskoro. V bowlingovom stánku Plaza bola na 28 dráhach Brunswick pre účastníkov podujatia pripravená skutočná špecialitka v podobe mazania, ktoré by sa dalo nazvať aj ako „opačný stromček“ s minimálnym ratiom. Na tomto mazaní
BRUNSWICK EURO CHALLENGE 2011

sa očividne viac darilo ženám ako mužom aj keď o jedinú Perfect Game sa postaral Osku Palermaa a víťazom kvalifikácie sa stal Jouni Helminen so súčtom 1435. Spolu z kvalifikácie postupovalo 52 hráčov podľa poradia kde bolo treba nahrať minimálne súčet 1245, ďalej postupovalo 8 hráčov ako víťazi skorších rúnd a 4 najúspešnejší z Desperada. Spolu teda 64 hráčov ešte malo šancu vo finálových krokoch, prvých 12 hráčov po kvalifikácii išlo priamo do 2. kroku, v 1. kroku nastúpilo 52 hráčov na 6 hier od nuly a 16 z nich postúpilo ďalej, keď stačilo nahrať súčet 1203. V 2. kroku sa predstavilo 28 hráčov a len 8 z nich sa prebojovalo do 3. kroku, ktorým bol Position Round Robin. Sem si hráči prenášali body nahrané v 2. kroku a najlepšia trojica sa mohla tešiť na finálový Stepladder. V prvom zápase na jednu hru si poradila Clara Guerrero (COL) s Syafiq Ridhwan (MAS) v pomere 227:224. V poslednom zápase proti nej nastúpila Carolyn Dorin-Ballard (USA) a Clara porazila aj túto 20 násobnú víťazku PWBA v pomere 221:196. Dvojnásobná Majsterka sveta a víťazka World Ranking Masters Clara Juliana Guerrero získala ďalší veľký titul a ten jej priniesol 15.000€ , 250 bodov do EBT Rankingu a 50 bodo do WBT Rankingu. Najlepším mužom bol na 3. mieste Syafiq Ridhwan, ktorý tiež získal 250 bodov do mužského rebríčka EBT, čo ho okamžite katapultovalo na priebežné 1. miesto, v ženskom rebríčku je prvou Carolyn Dorin-Ballard. Viac informácií – kompletné výsledky, fotky, videá atď. z tohoto po všetkých stránkach unikátneho podujatia nájdete na turnajovej web stránke. Ďalším podujatím seriálu EBT je IX Catalonia Open v Barcelone, ktorý štartuje 15. marca.(Miro)

Pódium pre ocenených - Carolyn Dorin-Ballard, Clara Juliana Guerrero, Syafiq Ridhwan