04 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2011 # 2 Vytlač E-mail
22 február 2011
ImagePavel Bielski - víťaz turnaja5th International Wroclaw Open. Ešte len druhým turnajom pokračoval EBT 2011, hralo sa v poľskom meste Wroclav a turnaj bol zaradený do kategórie Satellite. Tunajšie centrum disponuje 10 dráhami Synthetic System 300 a použitý bol modifikovaný model známeho mazania Beaten Path. V kvalifikácii sa predstavilo 118 prevažne poľských hráčov, ale víťazom tejto časti sa stal Nemec Falco Gutsche so súčtom 1463. Spolu sa do prvého finálového kroku prebojovalo 40 hráčov a bolo treba mať nahrané 1268. Hráči si celý kvalifikačný súčet prenášali a v prvom kroku sa hrali ďalšie 4 hry. Po nich už postupovala najlepšia dvadsiatka do ďalšieho kroku s tým, že všetko o doteraz hráči nahrali, brali so sebou. V druhom finálovom kroku sa hrali opäť 4 hry, z ktorých 8 najlepších postupovalo ďalej do Round Robinu. Aj sem si hráči prenášali všetko čo doteraz nahrali a tak už pred samotným začiatkom tejto časti turnaja boli rozdiely medzi protagonistami značne vysoké. Rozdiel medzi prvým a ôsmim postupujúcim bol až 243 bodov. Do záverečného Stepladderu sa prebojovala štvorica najlepších hráčov, z prvého miesta a teda jasným finalistom bol nemecký hráč Oliver Blase. Zo štvrtého miesta sa k nemu dopracoval Pavel Bielski,
5TH INTERNATIONAL WROCLAW OPEN

keď v dvoch predchádzajúcich zápasoch dokázal prejsť cez Taliana Alessandra Sillettiho a Švéda Dennisa Eklunda. Pavlovi Bielskemu v poslednom zápase podľahol aj Oliver Blase a tak sa Pavel stal prvým poľským víťazom turnaja EBT v celej jeho histórii. Získal tak finančnú prémiu 4250 Eur a 50 bodov do EBT Rankingu. Najlepšou ženou na celkovom 15. mieste bola tiež domáca hráčka Darja Pajak. Z celkovo 22 nahlásených turnajov do EBT 2011 už odpadol prvý, ktorý sa mal konať koncom júla v dánskom Viborgu. Nasledujúcim turnajom je od 27. februára Hammer Bronzen Schitspoel v Tilburgu. (Miro)