05 júl 2024

18.-21.7.2024

Prague Bowling Cup 2008/2009, 2.kolo Vytlač E-mail
05 október 2008
ImageOcenení hráči.V sobotu pokračoval ďalším kolom na pražskom Zličíne jeden z najnavštevovanejších českých bowlingových turnajov – Prague Bowling Cup. Druhé kolo sa odohralo na novom krátkom mazacom modeli. Celkovo sa v siedmich kvalifikačných rundách prezentovalo svojimi výkonmi 107 hráčov. Nechýbali opäť ani hráči zo Slovenska. Veľmi dobre sa darilo v úvodnej časti Veronike Pospíšilovej, ktorá si zabezpečila semifinálovú účasť s náhodom 1238 (priemer 206,33). Ďalším postupujúcim sa stal Martin Slavkovský s náhodom 1305 (priemer 217,50). Najlepším z našich hráčov bol Radek Pospíšil, ktorý postupoval do nadstavbovej časti s náhodom 1326 (priemer 221,00). Najúspešnejšiu dvadsiatku hráčov z úvodnej časti doplnili ešte štyria hráči z Desperada a mohlo sa hrať semifinále. Účastníci ho odohrali na tri hry od nuly. Vynikajúco ho zvládol Michal Včelíš, s hrami

276, 231 a 279 postupoval do záverečného finále z prvého miesta. Druhým bol po semifinále Radek Pospíšil, ktorý takisto zahral bravúrne – 221, 252 a 245. Ďalšími finalistami sa stali Petra Brzicová-Hanzlovská, Karel Kutina a Jiří Hindrák. Samotné finále sa odohralo systémom Roll-off a tak sa v záverečnej hre o víťazstvo ocitli hráči na 1. a 2. mieste po semifinále a víťaz predchádzajúcej hry Karel Kutina. Radek Pospíšil hral opäť vynikajúco a jeho záverečná hra – 269 mu vyniesla cenné víťazstvo. Na druhom mieste s výkonom 234 skončil Karel Kutina. Michal Včelíš sa s hrou 226 musel uspokojiť s tretím miestom. Najlepšou ženou podujatia sa stala Petra Brzicová-Hanzlovská, ktorá skončila na celkovom 4. Mieste. Ocenenie za najvyšší výkon si odniesla Jana Lébrová – 288. Z ďalších našich hráčov skončil nakoniec Martin Slavkovský na 12. mieste, Veronika Pospíšilová na 21. a Ondrej Šeben na 86. mieste. Ďalšie pokračovanie turnajovej série Prague Bowling Cup 2008/2009 je naplánované na 30.10 až 1.11.2008. a hrať sa bude na dlhom mazacom modeli. Aktuálnu obsadzovačku ako aj kompletný výsledkový servis nájdete na stránke usporiadateľa. (Braňo)

Ocenení hráči: Karel Kutina, Radek Pospíšil a Michal Včelíš. Najlepšia žena podujatia: Petra Brzicová-Hanzlovská.