05 júl 2024

18.-21.7.2024

Finále MSRj 2013/2014 - ženy Vytlač E-mail
24 máj 2014
ImageOcenené finalistky...V sobotu 24. mája sa v BNC Bratislava konal finálový turnaj MSRj žien 2014, za účasti 24 hráčok z celého Slovenska, čo je o 7 viac ako vlani. Kvalifikácia sa po novom hrala na súčet šiestich hier s posunom o podávač po každej hre. Pre dnešný finálový deň bolo vybrané 40 stopové mazanie zo ženského šampionátu USBC 2013 a už v kvalifikácii ho najlepšie zvládla Petra Stanková, ktorá postupovala do semifinále z 1. miesta s priemerom 191,83, z 2. miesta postúpila Dominika Filipová – 183,67, z 3. miesta Michaela Blažeková – 182,5, štvrtou postupujúcou (vlani postupovalo 8 hráčok) bola Alena Baluchová  - 171,83. Petra Stanková pokračovala v predvádzaní vynikajúceho bowlingu aj v semifinále, v ktorom porazila Alenu Baluchovú
VÝSLEDKY
FOTOGALÉRIA

v pomere 2:0. Druhé semifinále bolo oveľa dramatickejšie, aj keď sa najprv zdalo, že skončí podobne rýchlo. Michaele Blažekovej stačilo na víťazstvo 2:0 doraziť v druhej hre zostavu štyroch kuželiek v 10. frame, spadli však len tri a tak dala šancu svojej súperke. Tú Dominika Filipová dokonale využila, keď nakoniec druhú hru vyhrala o kuželku a obrat dokonala víťazstvom v tretej rozhodujúcej hre. Vo finále sme teda mali dve mladé hráčky – juniorku Petru Stankovú a kadetku Dominiku Filipovú, pričom išlo o excentricko - rovinársky súboj. V ňom aj po zmene dráh dominovala Petra Stanková z BK Perfect Zvolen, porazila Dominiku Filipovú z BK Lagúna Spišská Nová Ves 2:0 a získala titul Majsterky SR. V boji o bronz sa stretli dve hráčky z BK Citybowling Poprad, a v ňom zvíťazila Michaela Blažeková nad Alenou Baluchovou v pomere 2:0. Všetci prítomní na finále v BNC budú so mnou určite súhlasiť v tom, že Petra Stanková dnes hrala skutočne skvele, ako jediná dokázala predviesť výkon nad 220 a to dokonca štyri krát, dva krát predviedla najvyšší výkon 243, dosiahla celodenný priemer 203,1 a tak okrem titulu získala aj právo účasti na ECC 2014, ktorý sa bude konať v októbri v islandskej metropole Reykjavik...Petra, patrí ti obrovská gratulácia. Kto bude jej mužským spoločníkom na tomto prestížnom šampionáte sa dozvieme už o týždeň po finále v Prešove a Poprade. Na finálovom turnaji MSRj žien mal dnes zastúpenie aj náš ŠK Mr.Split Bratislava v osobe Xénie Ivanovej, ktorej jej tréningové možnosti a bowlingová výbava nedávali veľa šancí na postup z kvalifikácie. Nakoniec sa dokázala natlačiť do Top 10 žien Slovenska a aj touto cestou jej k tomu blahoželáme. Dnešné podujatie organizačne viedol Tomáš Magula, ktorý sa príkladne staral o čo najaktuálnejšiu informovanosť z diania na dráhach, okamžite vkladal na stránku SBwZ aktuálne výsledky a obrázky, venoval tomu náležitú pozornosť akú si finále MSRj určite vždy zaslúži...super Tomáš. Viac o priebehu sa dozviete z priložených výsledkov a zopár záberov z dnešného dňa nájdete aj vo fotogalérii. (Miro)

Majsterka SR 2013/2014 - Petra Stanková
Ocenené finalistky - 2.miesto Dominika Filipová, 1.miesto Petra Stanková, 3.miesto Michaela Blažeková, 4.miesto Alena Baluchová