04 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2014 # 4 Vytlač E-mail
24 marec 2014
ImageMarshall KentBrunswick Euro Challenge 2014. V termíne 15.-23. marca sa v mníchovskom Dream-Bowl Palace konal ďalší ročník prestížneho turnaja BEC zaradeného do najvyššej kategórie Platinum, na cenách sa celkovo rozdelilo 111.111€, pričom víťaz získal 11.111€. Okrem toho, že BEC 2014 bol v poradí štvrtým turnajom EBT 2014, bol súčasťou aj WBT 2014 a tak nájdete medzi účastníkmi množstvo profíkov z americkej PBA, ktorí vysoko pozdvihli úroveň tohto podujatia. Spolu sa kvalifikácie zúčastnilo 338 hráčov skutočne zo všetkých kútov sveta, celkovo nastúpili na 899 štartov a pritom bola iba jedna runda zaplnená do posledného miesta (104 hráčov na 52 dráhach). Keďže ide o projekt pod záštitou firmy Brunswick, mazalo sa mazačkami Authority 22 a hráči na 39 stopovom mazaní predvádzali skvelé výkony.
BRUNSWICK EURO CHALLENGE 2014

Z kvalifikácie postupovalo spolu 64 hráčov, z toho 52 podľa súčtu po kvalifikácii, ďalších 8 hráčov zo separátneho poradia skorších rúnd a 4 hráči z Desperada. Na postup z celkového poradia (52. miesto) bolo treba nahrať súčet 1413, víťazom kvalifikácie sa stal Jonas Jähi (FIN) so súčtom 1545, postup zo separátneho poradia skorších rúnd si uhral aj Jaroslav Lorenc. Cez Desperado sa musel predrať aj taký hráč ako Sean Rash a to ešte k tomu z posledného miesta výkonom 256. V kvalifikácii padlo neuveriteľných 8 Perfect Games, dve tu predviedol Daniel Fransson (SWE) a to ešte v jeho podaní nebolo všetko, spolu na BEC 2014 padlo 10 Perfect Games. Do 1. finálového kroku nastúpilo 52 hráčov z pozícií 13-64 po kvalifikácii a všetci odohrali 6 hier od nuly. Ďalej postupovalo 16 z nich a nepostúpili ani takí borci ako Stuart Williams, Martin Larsen, Osku Palermaa , Dominic Barrett a končí aj Jaroslav Lorenc na konečnej 40. priečke, Marek Talpa skončil ešte v kvalifikácii na 80. mieste so súčtom 1387. V 2. finálovom kroku sa pridalo 12 najlepších hráčov z kvalifikácie a teda 28 hráčov hralo ďalších 6 hier od nuly. Práve tu dosiahol Daniel Fransson svoju tretiu Perfect Games na turnaji a do nasledujúceho Round Robinu išiel z 1. miesta, z posledného 8. miesta postupoval Marshall Kent a keďže si hráči prenášali súčty dosiahnuté v 2. finálovom kroku, mladý Američan mal najmenšiu šancu postupu z RR v 3. kroku. Lenže Marshall Kent zvíťazil v piatich zo siedmich zápasoch RR, nazbieral najviac bonusových bodov a do záverečného Stepladderu išiel z prvej pozície. Jeho finálovým súperom sa stal Daniel Fransson, ktorý v súboji o finále odsunul na 3. miesto Chrisa Loschettera po skóre 255:226. V záverečnom súboji o víťaza turnaja zvíťazil Marshall Kent v pomere 277:258, ale Daniel Fransson sa vďaka svojim výkonom, ktoré v Dream-Bowl Palace predvádzal stal hviezdou BEC 2014. Najlepšou ženou turnaja bola na 9. mieste Kamila Kjledsen, získala 250 bodov do EBT Rankingu, čo je jej tretí plný bodový zisk v rade a jednoznačne momentálne dominuje európskemu ženskému bowlingu. V mužskom EBT Rankingu sa na priebežnú prvú priečku dostal Thomas Larsen, Jaroslav Lorenc je na 25. priečke spoločne s Martinom Larsenom. Už od dnes pokračuje EBT 2014 ďalším turnajom z kategórie Satellite v ruskom Jekaterinburgu. (Miro)