03 júl 2024

18.-21.7.2024

Presporský Mazec 2010/2011, 8.kolo Vytlač E-mail
20 apríl 2011
ImageTop 3 turnajaGenerálka pred BNC Follow Me 2011, aj tak by sa dalo nazvať 8. kolo jedného z najobľúbenejších turnajov v BNC Bratislava. Bol to totiž posledný turnaj pred očakávaným bowlingovým maratónom, ktorý nás čaká od 25. apríla do 1. mája a zároveň to bola posledná skúška mazacieho modelu, ktorý od dnešného dňa až do skončenia BNC Follow Me 2011 bude výhradne v BNC používaný aj na trénigoch. Spolu sa dnes predstavilo v dvoch kvalifikačných rundách 33 hráčov, z toho jediná žena – Anna Túrociová, ktorá tak získala ocenenie za najlepšiu ženu turnaja. Najvyšší výkon bol priznaný Marekovi Husárovi, ktorý ako prvý zahral najvyššiu hru turnaja  - 234. Na postup do 12 členného semifinále bolo treba zahrať súčet na 4 hry presných 700 bodov, čo sa podarilo Petrovi Melknerovi.
VÝSLEDKY BODOVANIE MAZANIE

V dvoch semifinálových hrách nenašiel premožiteľa podobne ako v kvalifikácii Marek Husár, až vo finále ho na druhú priečku odsunul víťaz Mihály Olajos, tretí skončil meninový oslávenec Marcel Hedl. V celkovom bodovaní veľké zmeny na špici nenastali, stratu na prvého Miroslava Koníka sťahuje Marek Husár, ktorý sa už dotiahol na priebežné druhé miesto Petra Melknera. Myslím, že boj o prvé priečky v celkovom poradí bude napínavý až do konca, predposledné kolo je plánované na 25. mája a hrať sa bude na mazaní určenom na finále MSR jednotlivcov. (Miro)