04 júl 2024

18.-21.7.2024

Istropolis Expres 2010/2011, 2.kolo Vytlač E-mail
13 november 2010
ImageTop 3 turnajaZa účasti 26 hráčov sa odohralo druhé kolo turnajovej série Istropolis Expres. Turnaj sa konal súčasne s Bowling Academy a tak mohli účastníci počas voľných chvíľ sledovať aj fínskeho trénera Juha Maja pri tréningu s našimi juniorskými nádejami. Z dvoch kvalifikačných rúnd vzišla finálová dvanástka hráčov – posledným deviatym postupujúcim z poradia bol Ľudovít Jurinyi s priemerom 191,67, pridali sa ďalší traja hráči mimo poradia s najvyšším výkonom – Miroslav Slezák, Roman Kuciak a Peter Melkner. Aj tento turnaj potvrdil, že víťaz kvalifikácie to málokedy dotiahne až na celkové víťazstvo. Tomáš Benko hral celý deň excelentne, ušla mu až posledná hra a tak sa s najvyšším celodenným priemerom 223,3 umiestnil na 2. mieste pred tretím Mihály Olajosom. Z prvenstva sa nakoniec
VÝSLEDKY ŠTATISTIKY
MAZANIE PROPOPZÍCIE

tešil posledný postupujúci do finále na výkon Peter Melkner. Najvyšší výkon predviedol v reentry Erich Pisarski – 289 a ocenenie za najlepšiu ženu dnes prevzala Lucia Kuciaková. Z hráčov ŠK Mr.Split skončil Miroslav Koník na 9. mieste s priemerom 194 Ľubomír Korbaš na 14. mieste s priemerom 179 a  Marcel Hedl na 17. mieste s priemerom 174,83. Tretie kolo je naplánované na 11. december. (Miro)