03 júl 2024

18.-21.7.2024

Istropolis Expres 2009/2010, 4.kolo Vytlač E-mail
04 apríl 2010
ImageOcenení hráči.Príjemné nedeľné popoludnie počas veľkonočných sviatkov sa rozhodlo stráviť 26 bowlingu chtivých hráčov v BNC Bratislava. Uskutočnilo sa štvrté kolo turnajovej série Istropolis Expres 2009/2010. Celá séria sa v tejto sezóne hrá na druholigovom mazaní, čo sa opäť prejavilo aj vo výsledkoch jednotlivých štartujúcich. Hneď v úvode sa niektorí štartujúci predviedli veľmi peknými výkonmi a tak sa hranica na priamy postup vyšplhala až k náhodu 1132, ktorý dosiahli zhodne Pavol Galba a Xénia Ivanová. O dve kolky pred finálovou časťou zostal Miroslav Koník a takisto tristovkár z predchádzajúceho kola Michal Homola.  Ďalší traja hráči postupovali na najvyšší kvalifikačný výkon. Boris Petráš s výkonom 237, František Csandal s výkonom 233 a Pavol Kečkéš s hrou 223. Finálová časť sa odohrala v štyroch krokoch, pričom po každej hre boli vyradení traja hráči
VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE

s najnižším výsledkom. Po prvom kroku Viktor Špindor, Ondrej Šeben a František Csandal. Po ďalšej hre Pavol Kečkéš, Peter Melkner a Pavol Galba. Predposledná finálová hra ukončila štart najlepšej žene Istropolis Expresu  Xénii Ivanovej, Borisovi Petrášovi a Romanovi Kuciakovi. V záverečnej finálovej hre sa už rozhodovalo o konečnom umiestení medzi poslednými tromi hráčmi. Otázku prvenstva rozhodol vo svoj prospech Jaroslav Felčír, ktorému sa podarilo prejsť záverečnou hrou, bez väčšej ujmy. Na druhom mieste skončil Marek Husár s rozdielom šiestich kolkov a tretie miesto si vybojoval Ladilav Bitto s výkonom 205. Ocenenie a najvyšší turnajový výkon skončilo takisto v Ladislavových rukách za prvú finálovú hru – 290. Výsledky z podujatia sa započítavajú takisto do BNC Bodovacieho rebríčka 2010. Jeho aktuálny stav nájdete v ľavej časti našej web stránky. Ďakujeme všetkým štartujúcim za ich účasť na podujatí a tešíme sa na vás na niektorom z ďalších bowlingových turnajov organizovaných v BNC Bratislava. (Braňo)

Ocenení hráči: Marek Husár, Jaroslav Felčír a Ladislav Bitto.

Najvyšší výkon a najlepšia žena podujatia: Ladislav Bitto a Xénia Ivanová.