26 jún 2024

18.-21.7.2024

Trnavský Pohár 2009/2010, 6.kolo Vytlač E-mail
31 marec 2010
ImageOcenení hráči.Už po šiesty krát sa otvorili brány trnavského bowlingového centra pri príležitosti konania Trnavského Pohára. Celkovo sa v dvoch kvalifikačných rundách predstavilo 24 hráčov a opäť nechýbala ani skupinka bratislavčanov. Celé podujatie sa odohralo na prvoligovom športovom mazacom modeli. Najlepším hráčom kvalifikácie sa stal Marcel Slíž s náhodom na päť hier 1021 (priemer 204,20) v tesnom závese mal ďalších dvoch dvestovkárov Jaroslava Felčíra s priemerom na hru 204,00 a Ladislava Bitta s priemerom 203,40. Posledným postupujúcim hráčom do záverečného finále sa stal Olajos Mihály s náhodom 861 (priemer 172,20) a to vďaka vyššej kvalifikačnej hre. Záverečná časť sa odohrala na súčet štyroch hier od nuly. Marcel Slíž pokračoval vo svojich úvodných výkonoch, záverečným bonbónikom bola jeho posledná hra – 237 aj vďaka ktorej sa stal víťazom šiesteho kola podujatia a takisto držiteľom ocenenia za najvyšší turnajový výkon.
VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE

Na druhom mieste skončil s rozdielom osemnástich bodov Mário Bobek a ocenenie za tretie miesto si z Trnavy odniesol Ladislav Bitto s finálovým súčtom 799. Najlepšou ženou podujatia bola Anna Túrociová, ktorá skončila na celkovom 14. mieste. Z našich klubových hráčov sa najďalej dopracoval Miroslav Koník, ktorý sa umiestnil na siedmom mieste s finálovým súčtom 743. O tri kolky menej zhodil Marcel Hedl a obsadil tak ôsme miesto. Branislav Krajčovič svoje bowlingové pôsobenie v Trnave ukončil ešte v úvodnej turnajovej časti a skončil na konečnom 21. mieste. Predposledné kolo série je naplánované na 27. apríla. (Braňo)

Ocenení hráči: Mário Bobek, Marcel Slíž a Ladislav Bitto.

Najlepšia žena a najvyšší výkon: Anna Túrociová a Marcel Slíž.