26 jún 2024

18.-21.7.2024

Košický Novoročný Pohár 2010 Vytlač E-mail
04 január 2010
ImageOcenení hráči.Najnovší bowlingový stánok v Košiciach Bowling Vegas, ktorý je vybavený technológiou firmy Brunswick a disponuje šiestimi dráhami, bol dejiskom otváracieho turnaja roku 2010 na východe republiky. Košického Novoročného Pohára sa zúčastnilo 36 hráčov, ktorí sa predstavili v úvodných kvalifikačných rundách. S najlepšími výsledkami sa prezentoval Ľuboslav Jurinyi s náhodom na šesť hier 1236 (priemer 206,00). Do finálovej časti postupovala pätnástka najúspešnejších hráčov. O postupujúcej skupine rozhodovalo naozaj iba pár kolkov, keď rozdiel medzi 11. – 17. miestom bolo iba 10 kolkov. Posledným finalistom sa stal Štefan Pristaš s náhodom 1064 (priemer 177,33). Finálová časť sa odohrala v štyroch krokoch. V každej časti sa hralo na jednu hru, pričom postupne v každom finálovom kroku
VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

opúšťali súťaž traja hráči s najhoršími výsledkami. V samotnom závere sa nakoniec ocitla šestica tých najúspešnejších. Najvyšší finálový súčet dosiahol víťaz kvalifikácie Ľuboslav Jurinyi, ktorý sa tak stal víťazom Košického Novoročného Pohára 2010. Na druhom mieste skončil Assem Masri s rozdielom iba troch kolkov. Tretie miesto obsadil Ivan Smerek s finálovým náhodom 1081. Ocenenia sa rozdeľovali až do celkového šiesteho miesta a trofej sa ušla aj hráčovi s najvyšším turnajovým výkonom. Stal sa ním Igor Novotný za kvalifikačný výkon 246. Najlepšou ženou podujatia sa stala Alexandra Adamčík, ktorá obsadila konečné šieste miesto. (Braňo)

Košický Novoročný Pohár 2010, ocenení hráči.