Image

Image

Novozámocký Pohár 2009/2010, 1.kolo Vytlač E-mail
01 október 2009
ImageOcenení hráči.Prvým kolom sa rozbehlo aj séria regionálnych podujatí – Novozámocký Pohár. Séria bude opäť pozostávať z desiatich turnajov, ktoré sa uskutočnia vždy na konci mesiaca v novozámockej herni BC 300. Úvodného kola sa zúčastnilo dvadsať hráčov z juhu Slovenska, pričom každý z nich odohral štyri kvalifikačné hry. Hneď na úvod sa do popredia dostala Iveta Bašťovanská, ktorá s náhodom 777 s handicapom (priemer na hru 187,30) postupovala do finálovej časti z prvej pozície. Ivete sa podarilo prvou kvalifikačnou hrou dosiahnuť aj najvyšší výkon podujatia – 243, počas ďalších hier už nenašla žiadneho premožiteľa.  Posledným postupujúcim bol líder predchádzajúceho ročníka Milan Kojnok zo s náhodom 577 (priemer na hru 144,30). Záverečná časť sa odohrala na tri hry, ku ktorým sa pripočítaval percentuálny prenos z úvodnej časti. Vo finále pokračovala víťazka kvalifikácie v ďalšom ťažení. Jej vynikajúce hry 232, 233 a 204 priniesli finálový priemer 223,00.
KVALIFIKÁCIA FINÁLE BODOVANIE PROPOZÍCIE

Iveta k víťazstvu v prvom kole Novozámockého Pohára 2009/2010 nepotrebovala ani ženský handicap, jej finálové ťaženie bolo neotrasiteľné. Na druhom mieste skončil Ján Pleva s rozdielom 154 bodov od víťazky a ocenenie za tretie miesto si vybojoval Ondrej Turan. Ženský bowling v Nových Zámkoch napreduje, finálovej časti sa zúčastnili hneď dve zástupkyne slovenského bowlingu. Ďalšou bola Henrieta Mičurová, ktorá skončila na celkovom šiestom mieste. V prílohe prinášame kompletný výsledkový servis a takisto aj prvé bodové zisky jednotlivých účastníkov. ďalšie kolo Novozámockého pohára sa uskutoční 26. októbra. (Braňo)