26 jún 2024

18.-21.7.2024

Istropolis Expres 2009/2010, 2.kolo Vytlač E-mail
28 september 2009
ImageOcenení hráči.Už po druhý krát sa uskutočnilo turnajové kolo zo série Istropolis Expres 2009/2010. Aj tento krát sme sa stretli v BNC Bratislava a hralo sa na 40 stopovom „house“ mazaní. Takisto ako v úvodnom kole, aj túto nedeľu sa v kvalifikácii prezentovalo 29 hráčov z Bratislavy a okolia, z juhu Slovenska a dokonca si prišiel zahrať aj jeden zástupca moravského bowlingu. Že sa hralo na celkom prijateľnom mazaní bolo vidieť aj z výsledkov, ktoré hráči dosiahli po úvodných šiestich hrách. Na čelo hráčskeho pola sa dostal Roman Kuciak s náhodom 1288 (priemer 214,67). V kvalifikácii sa hneď dvom hráčom podarilo dosiahnuť výkon nad hranicu 250. Prvým bol Vladislav Hrdlička s výkonom 255 a druhým Pavol Kečkéš s hrou 254, ale najvyšší výkon podujatia ešte nepadol. Posledným priamym postupujúcim bol z deviateho miesta práve Vladislav Hrdlička s náhodom 1132 (priemer 188,67). Ďalší traja hráči postupovali do finálových krokov
VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE

na najvyšší výkon. Z desiateho miesta to bol Marcel Hedl s poslednou kvalifikačnou hrou 227, z jedenásteho miesta jediná zástupkyňa žien vo finále Ildikó Čepregiová s hrou 214 a z posledného dvanásteho Peter Sladký s výkonom 203. Záverečná časť sa odohrala na štyri kroky, pričom po každej hre opustili hráčske pole traja účastníci s najhoršími výsledkami. Aj v tejto časti podujatia padali pekné čísla, hneď v prvom finálovom kroku dokonca ďalšie dva výkony nad 250. Ondrej Šeben – 257 a Marek Kečkéš – 258. Práve Marekova hra sa stala najvyšším turnajovým výkonom. Postupne sa počet finalistov zúžil na troch. V záverečnej hre sa najlepšie darilo Palovi Kečkéšovi, ktorý s výkonom 252 vybojoval prvenstvo. Na druhom mieste skončil Marek Husár s hrou 228 a tretím v poradí sa stal Ondrej Šeben so záverečnou hrou 205. Ocenenie za najlepšiu ženu podujatia si z BNC odniesla Ildikó Čepregiová, ktorá skončila na celkovom 12. mieste. Z našich klubových hráčov sa najďalej prebojoval Marcel Hedl, keď obsadil ôsme miesto. Peter Sladký skončil po finále na 10. mieste. Branislav Krajčovič na 13., Miroslav Koník na  15. a Xénia Ivanová na 19. mieste. Najbližšie sa s priaznivcami bowlingu stretneme v národnom centre vo štvrtok 1. októbra, kedy sa uskutoční druhé kolo Prešporského Mazca. Hrať sa bude na extraligovom mazaní. Začiatkom novembra to bude úvodné kolo Bratislavského Pohára, ale o tom dáme ešte včas vedieť. (Braňo)

Marek Husár, Pavol Kečkéš a Ondrej Šeben.

Najvyšší výkon a najlepšia žena: Ildikó Čepregiová a Marek Kečkéš.