26 jún 2024

18.-21.7.2024

BNC Prolog 2009 Vytlač E-mail
21 september 2009
ImageBNC PROLOG 2009 - TOP 3.Veľkolepá športová šou, ktorou bol určite práve skončený celotýždenný turnajový maratón BNC Prolog 2009 úspešne odštartovala ďalšiu bowlingovú sezónu 2009/2010. Od utorka do soboty sa uskutočnilo celkovo dvanásť kvalifikačných rúnd, v ktorých sa predstavil doposiaľ na Slovensku rekordný počet štartujúcich -185. Minimálne v jednej runde sa prezentovali zástupcovia zo Slovenska, Maďarska, Čiech a Slovinska. Najväčší počet kvalifikačných štartov bol šesť a ku podivu ich nemal Janko Petras ale Petra Stanková. Úvodná časť, ktorá pozostávala zo šiestich hier začala dosť nesmelo. Po druhej runde sa na čele hráčskeho pola usadil Martin Slavkovský s náhodom 1340 (priemer 223,33). Túto hranicu už nikto počas ďalších desiatich rúnd neprekonal, ďalším ôsmim hráčom
VÝSLEDKY TURNAJOVÁ WEB STRÁNKA PROPOZÍCIE

sa však podarilo prekonať náhod nad 1200. Do štvrťfinálovej časti si to namierilo 32 najúspešnejších podľa poradia v kvalifikácii. Posledným postupujúcim sa mal stať Pavol Kečkéš s náhodom 1140, ale pri neúčasti jedného z postupujúcich si štvrťfinálové hry zahral aj ďalší v poradí René Blažek ml.  Výsledková listina ponúkala samozrejme aj iné súčty. Úvodný turnaj v bowlingovom centre BNC Bratislava prilákal vďaka špeciálnej cene pre vylosovaného hráča  aj niekoľkých rekreačných hráčov, ktorí sa nebáli zapojiť sa do športového zápolenia. Nadstavbové časti turnaja boli na programe v nedeľu.

Štvrťfinálová časť sa odohrala na štyri hry od nuly. Niektorí hráči nebojovali iba proti súperom, ale aj s vlastnou únavou z predchádzajúceho večera. Najviac sa darilo Jánovi Petrasovi, ktorý dosiahol náhod 861 (priemer 215,25). Do semifinále postupoval z prvej pozície aj vďaka svojmu poslednému výkonu – 276, ktorý sa stal najvyšším turnajovým a pre Jana znamenal prvé ocenenie. Posledným postupujúcim bol opäť Pavol Kečkéš, ktorý postupoval do semifinále z 24. miesta. Ďalšia časť priniesla tri hry opäť od nuly. Veľmi vyrovnané výkony 226, 228, 235 a náhod 689 (priemer 229,67) priniesli Gergely Kapronczayovi prvenstvo v tejto časti podujatia a postup do prvého finálového kroku. Celkovo postupovalo dvanásť hráčov, pričom posledným bol Martin Slavkovský s náhodom 600.

Finálová časť sa odohrala na dva kroky, v prvej časti boli hráči rozdelení do troch skupín podľa predchádzajúceho umiestnenia. V každej skupine odohrali dve hry od nuly a do záverečnej, poslednej časti podujatia postupovali už iba víťazi skupín. Zo skupiny „A“ to bola Luminata Bucin Farkas , zo skupiny „B“ Marek Kečkéš a zo skupiny „C“ Assem Masri. Záverečná 17. hra rozhodla o konečnom poradí a hlavne o víťazovi BNC Prolog 2009. Víťazný výkon 213 v podaní Assema Masriho priniesol najväčšiu radosť fanúšikom z východu republiky. Na druhom mieste skončil bratislavský junior Marek Kečkéš a ocenenie za celkové tretie miesto si do Maďarska odniesla Luminata Bucin Farkas . Luminata sa stala zároveň aj najlepšou ženou podujatia. Celkovo sa ocenenia v hlavnej kategórii rozdeľovali až do 24. miesta. Už zo spomenutých ocenení si za najvyšší ženský výkon odniesla pohár Sarlota Dosztály za kvalifikačnú hru – 224.

Pre juniorov boli pripravené ocenenia v nasledovných kategóriách. Najlepším juniorom do 12. rokov sa stala Petra Stanková, ktorá skončila na celkovom 43. mieste. V kategórii do 15 rokov skončil na prvom mieste Marek Kečkéš, druhé miesto si vybojoval Matej Jakabovič a tretie Erich Pisarski. V poslednej kategórii do 18. rokov získal prvenstvo Ľuboslav Jurínyi.

Všetky tieto ocenenia sa dali ovplyvniť vlastným, hráčskym výkonom, ale špeciálnu cenu – ŠKODA OCTAVIA mohol vyhrať iba jeden – vylosovaný účastník BNC Prolog 2009. Chvíle napätia pri losovaní výherného čísla doprevádzal hovoreným slovom Jaro Buček, celú záhadu nového majiteľa však vyriešil „krstný otec“ športového stánku – BNC Bratislava Dušan Tarageľ. Jeho pravá ruka rozhodla o tom, že šťastným výhercom bude majiteľ čísla 185. Stala sa ním Katarína Šramková za svoj prvý turnajový štart v šiestej kvalifikačnej runde, gratulujeme.

Dalo by sa toho ešte veľa popísať čo všetko stálo za návštevu BNC Prolog 2009, či už kultúrny program a to najmä sobotňajší koncert Petra Muka alebo menšie degustačné posedenie nad vínami Mrva & Stanko alebo ... . Snáď vznikne nová tradícia. (Braňo)