26 jún 2024

18.-21.7.2024

Milénium Tour 2008/2009, 5.kolo Vytlač E-mail
12 január 2009
ImageOcenení hráči.Prvý tohtoročný bowlingový víkend pokračoval po sobotňajšom turnaji v Bratislave na druhý deň v herni BC 300 Nové Zámky ďalším kolom bowlingového podujatia Milénium Tour. Už vo štvrtok sa odohrala prvá kvalifikačná runda a v nedeľu sa uskutočnili ďalšie tri. Celkovo sa prezentovalo 47 hráčov zo Slovenska a Maďarska. Ako už býva na tomto podujatí tradíciou najlepších dvanásť hráčov z úvodnej časti postupuje do finále. Ani v piatom turnajovom kole nestačilo na postup dosiahnuť náhod pod 1200, tento krát posledným dvanástym postupujúcim bol Róbert Duba s náhodom 1227 (priemer na hru 204,50). Víťazom úvodnej časti sa stal István Soltész s náhodom 1382 (priemer na hru 230,33). Maďarský hráč dosiahol vo svojej štvrtej kvalifikačnej hre výkon – 279, ktorý sa spomedzi ostatných účastníkov už nepodarilo prekonať nikomu. Pre ďalších štyroch sa otvorila perspektíva finálových hier prostredníctvom Desperada. Aj tu padali u niektorých hráčov vysoké čísla.
KVALIFIKÁCIA FINÁLE BODOVANIE PROPOZÍCIE

Prvým postupujúcim sa stal Michal Homola s výkonom 256. Ďalším postupujúcim bol náš klubový hráč Miroslav Koník s hrou 237. Spolu s ním postupovali do finále ešte Ján Petras s výkonom 215 a Milan Čepregi s výkonom 214. Finálová časť sa odohrala na štyri hry, ku ktorým sa pripočítaval percentuálny prenos z úvodnej časti. René Blažek ml. sa v záverečnej časti vypol k vynikajúcim výkonom, jeho finálové hry 224, 208, 246 a 266 mu vyniesli zaslúžené víťazstvo v piatom kole turnajovej série Milénium Tour 2008/2009. Na druhom mieste skončil Dénes Domonkos s rozdielom 48 bodov. Tretie miesto si vybojoval junior z Popradu Ľuboslav Jurínyi. Najlepšou ženou sa takisto ako v Bratislave stala Michaela Blažeková, ktorá skončila na piatom mieste a odniesla si aj ocenenie za najvyšší ženský výkon – 228. Z našich klubových hráčov to opäť najďalej dotiahol Miroslav Koník, ktorý skončil nakoniec na celkovom trinástom mieste. Marcel Hedl obsadil 37. a Branislav Krajčovič 42. miesto. V poradí už šieste kolo sa uskutoční 8. februára 2009. (Braňo)

Ocenení hráči: Ľuboslav Jurínyi, René Blažek ml. a Dénes Domonkos.

Najvyšší výkon: István Soltész a Michaela Blažeková.