26 jún 2024

18.-21.7.2024

Strike Christmas Cup 2008 Vytlač E-mail
24 december 2008
ImageOcenení hráči.Veľmi príjemným uvoľnením v predvianočnom zhone sa stal bowlingový turnaj Strike Christmas Cup 2008, ktorý sa uskutočnil 22. decembra v trnavskej herni Strike Bowling Centrum Trnava. Tri kvalifikačné rundy, päť hier systémom Amerika a 40 účastníkov, aj tak by sa dal v skratke charakterizovať turnajový úvod. Mazací model „House Kegel“, ktorý sa v herni používa na väčšine podujatí, priniesol trom hráčom priemer na hru nad 200. Najlepších dvadsať hráčov z úvodnej časti postupovalo do semifinále. Náhod zabezpečujúci ďalšie turnajové účinkovanie skončil pri čísle 881 (priemer na hru 176,20), ktorý dosiahol Jaroslav Felčír. Semifinálová časť sa odohrala na tri hry a podľa umiestnenia z úvodnej časti si hráči prenášali nie nezaujímavý percentuálny prenos. Z prvého miesta do finálového záveru postupoval Jaroslav Felčír a to najmä vďaka svojej záverečnej semifinálovej hre – 255. Posledným dvanástym finalistom sa stal Pavol Magula
STRIKE CHRISTMAS CUP 2008 VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

s náhodom 592 (priemer na hru 181,33). Záverečná časť sa odohrala na dve hry, pričom účastníci opäť získavali k svojim výsledkom percentuálny prenos. O medailovom umiestnení nakoniec rozhodovalo iba pár bodov. Celkovým víťazom podujatia sa s finálovými hrami 194, 214 a ziskom 438 bodov stal Ján Remenár. Bodový prenos dopomohol k zisku 426 bodov a k celkovému druhému miestu Pavlovi Magulovi. O tri body menej uhrala Tamara Lehotová, ktorá okrem ocenenia za tretie miesto získala aj ocenenie za najlepšiu ženu turnaja. Najvyšší výkon predviedol v pondelok Marcel Slíž – 257. Z našich klubových hráčov sa najďalej dostal Miro Koník, ktorý skončil na celkovom šiestom mieste. Braňo Krajčovič skončil na 30. mieste. V trnavskej herni týmto podujatím v roku 2008 s bowlingom nekončia. Na 27. decembra je naplánovaný Christmas Crazy Nine – aj 9 je Strike. (Braňo)

Ocenení hráči: Pavol Magula, Ján Remenár a Tamara Lehotová.