Image

Image

European Bowling Tour 2008 # 16 Vytlač E-mail
08 december 2008
ImageVíťazska Penny Kirsten. Ebonite English Open 2008. Predposledný turnaj EBT sa konal v dňoch 3.-7. decembra v anglickom meste Nuneaton. Turnaj zaradený do kategórie Challenger sa odohral v herni Lakeside Superbowl disponujúcej 24 dráhami s drevenými povrchmi. Dráhy boli pripravené mazaním od spoločnosti Kegel, kde na dĺžku 40 stôp bolo aplikovaných 26,24 ml oleja. Už tu sa mohlo rozhodnúť o víťazoch celkového poradia EBT 2008 a o jednom víťazovi sa aj rozhodlo, ale to sa dočítate až na konci. Spolu 165 hráčov sa pokúšalo svojim kvalifikačným výkonom prepracovať do finálových krokov, kde bolo miesto pre 46 z nich a pre 4 z Desperada. Víťazom kvalifikácie sa so súčtom 1497 stal domáci hráč Cliff Dew a padli tu aj 2 Perfect Games – autormi sú Osku Palermaa a Leon Devlin. V 1. finálovom kroku sa stretlo 40 hráčov (11-46 + 4 Desperado) po kvalifikácii a znovu si zahrali 6 hier od nuly. Najlepších 24 z nich sa posunulo do 2. finálového kroku kam si preniesli svoj predchádzajúci výkon a lepšia polovica z nich po 3 hrách postupovala ďalej. Od 3. finálového kroku sa už hrali vzájomné Play-off zápasy a padla tu aj 3. turnajová Perfect Game – jej autorka Zara Glover. Všetky zápasy sa hrali na 2 víťazné hry a do semifinále sa prepracovali dve ženy - Kirsten Penny, Nina Flack a dvaja muži – Stuart Williams, Yoan Alix. Páni boli veľmi galantní a „pustili“ dámy do finále, obaja tak skončili na 3. mieste s odmenou 1.500,-£. Vo finále vyhrávala Nina Flack po prvej tesnej hre 234:232, ale Kirsten Penny (mimochodom od rána odohrala spolu 21 hier!!!) ešte zmobilizovala posledné sily a po hrách 164:198, 210:229 zvíťazila. Okrem hlavnej prémie 5.000,-£ si odniesla cenných 50 bodov do Rankingu EBT a uchovala si tak šancu v boji o celkové prvenstvo. V tomto turnaji 2. miesto – 3.000,-£  a priebežne 1. miesto v celkovom rebríčku patrí Nine Flack, kde s určitosťou 3. miesto už patrí Nicole Sanders. Takže v tejto kategórii je pred záverečným turnajom boj o titul otvorený, aj keď rozdiel medzi 1. a 2. miestom je 41 bodov. V mužskej kategórii je už o titule rozhodnuté –  ten minuloročný obhájil Osku Palermaa, keď skončil v Nuneatone medzi mužmi na deviatom mieste, získal 21 bodov, čo mu plne postačuje na to, aby sa stal neohroziteľným pred posledným turnajom. Posledný turnaj sa už od 6. decembra rozohral v qatarskej Dohe a jeho účastníkmi sú aj obaja adepti na 2. miesto v mužskom celkovom poradí – Tore Torgersen a Dominic Barrett, medzi ktorými je rozdiel 24 bodov. Turnaj v Dohe je síce zradený len do kategórie Challenger (50 bodov za víťazstvo), ale jeho dotácia sa vyšplhala na 120.000,-€ (30.000,-€ pre víťaza). (Miro)