Image

Image

Bratislavský Pohár 2008/2009, 1.kolo Vytlač E-mail
09 november 2008
ImageOcenené hráči.Úspešný štart do novej sezóny má za sebou už aj Bratislavský Pohár. V tejto sezóne sa postupne odohralo úvodné kolo skoro každej turnajovej série, ktorá láka na štart najmä hráčov zo Slovenska. Inak tomu nebolo ani v sobotu v Bratislave. Podujatie s čisto slovenskou účasťou prilákalo na štart 55 hráčov skoro zo všetkých kútov Slovenska. Kvalifikačná časť sa odohrala vo dvoch rundách a súčet šiestich výkonov určil celkové poradie po úvodnej časti. Tým najlepším sa stal Michal Homola, víťaz posledného kola Istropolis Expres-u, keď dosiahol náhod 1390 (priemer na hru 231,67). Poslednou dvadsiatou postupujúcou bola Xénia Ivanová (náhod 1099 s handicapom a priemer na hru 175,17), ktorá výborným spôsobom prezentovala svoj návrat k bowlingu. Vďaka svojej neúčasti v semifinále, tak Tomášovi Magulovi umožnila ďalšie účinkovanie na turnaji.  V úvode sa niektorí hráči prezentovali vynikajúcimi výkonmi.
BP 2008/2009, 1.KOLO VÝSLEDKY DVOJICE PROPOZÍCIE

Zaradil sa medzi nich hlavne Pavol Kečkéš, ktorý si hodil svoj osobák – 286. Jeho výkon sa stal pre ostatných hráčov už neprekonateľným a tak si z Bratislavy zaslúžene odniesol ocenenie za najlepší výkon podujatia. Semifinálovú skupinu hráčov doplnili ešte štyria najúspešnejší z Desperada. Tou najlepšou bola Vanda Stowasserová, ktorá postupovala z tejto časti ako prvá s výkonom 223 s handicapom. Posledným postupujúcim sa stal Marcel Slíž s výkonom 184, ktorý o jednu kolku predbehol Ondreja Turana. Semifinálová časť sa odohrala na tri hry od nuly, takže pre každého hráča boli dvere do záverečného finále otvorené. Naplno to využil opäť Michal Homola, ktorý aj v tejto časti pokračoval skvelými výkonmi (náhod 636, priemer 212,00) a aj naďalej okupoval prvé miesto. Cieľom každého hráča bolo dostať sa do prvej šestky a zabezpečiť si tak účasť v záverečnom finále. Posledným finalistom sa stal Ladislav Bitto s náhodom na tri hry 593 (priemer 197,67). Kúsok šťastia v závere chýbal Vande Stowasserovej, ktorej účasť v samotnom závere ušla iba o 13 kolkov. Vanda obsadila celkové siedme miesto a stala sa tak najlepšou hráčkou podujatia. Veľké finále malo známych účastníkov a mohlo sa začať. Odohralo sa systémom Roll-off na jednu víťaznú hru. Do prvého kola nastúpili hráči, ktorí skončili na 6. až 4. mieste. Veľkým prekvapením bola účasť Jana Remenára v samotnom závere, no nakoniec jeho finálový výkon 161 stačil na šieste miesto. Ďalším hráčom, ktorý sa tiež rozlúčil s podujatím bol Miroslav Koník, keď s výkonom 167 obsadil celkové piate miesto. Ďalší postup si zabezpečil Ladislav Bitto s výkonom 221. V druhom kole sa stretol s hráčmi z 3. a 2. miesta po semifinálovej časti. Opäť naplno zabojoval Laco a s výkonom 277 sa mohol tešiť na záverečnú hru v boji o celkového víťaza. Za sebou nechal Martina Slavkovského, ktorý s finálovým výkonom 214 obsadil celkové 3. miesto a Jano Petras s hrou 177 štvrté. Najúspešnejší hráč semifinále poznal svojho súpera a boj o víťaza prvého kola tretieho ročníka Bratislavského Pohára sa mohol začať. Zápas priniesol zaujímavú hru oboch hráčov a ako to už býva zvykom o úspechu rozhodovali ich chyby. Tým úspešnejším sa stal Michal Homola a po prvý krát si z Bratislavy odniesol ocenenie za prvenstvo so záverečným  výkonom 213. Pre Ladislava Bitta sa ušlo ocenenie za druhé miesto. Okrem hlavnej súťaže sa v rámci podujatia uskutočnili aj dve doplnkové súťaže. V súťaži dvojíc sa víťaznou stala hráčska dvojica Ján Petras a Martin Slavkovský s celkovým náhodom 2495. V súťaži o Jackpot si zase ocenenie za výkon odniesol Jano Petras s hrou – 269. Na záver sa chceme poďakovať všetkým hráčom, ktorí sa svojou hrou predstavili na turnaji. Po prvý krát sa prezentovala aj väčšia skupina juniorských hráčov z Trnavy, ktorí sa nebáli zmerať si sily s ostatnými hráčmi na jednom z väčších bowlingových podujatí. Druhé kolo turnajovej série je naplánované na začiatok budúceho roka. Takže už teraz vás srdečne pozývame 10. januára na bowling do Bratislavy. (Braňo)