29 jún 2024

18.-21.7.2024

Perfect Tour 2008/2009, 1.kolo Vytlač E-mail
19 október 2008
ImageOcenení hráči.V bratislavskom Brunswick Bowling Centre Aupark sa v nedeľu uskutočnilo prvé z piatich plánovaných kôl siedmeho ročníka turnajovej série Perfect Tour 2008/2009. Najstaršie bowlingové podujatie na Slovensku prilákalo na štart do dvoch kvalifikačných rúnd celkovo 52 hráčov z Čiech, Maďarska a Slovenska. Pri neúčasti tradičných favoritov z Rakúska sa naskytla šanca na popredné umiestnenie aj pre ostatných aktívnych hráčov bowlingu. Tak ako sme už pred časom informovali, usporiadateľ  prišiel v tejto sezóne s niekoľkými podstatnými zmenami a to najmä v priznaní hráčskych handicapov. Určite aj tieto nové pravidlá prispejú k ďalšiemu zatraktívneniu podujatia. Po úvodnej časti, ktorá sa odohralo na šesť hier systémom Amerika sa do vedenia dostal maďarský hráč Zoltán Skobrics s náhodom 1404 s handicapom (v nedeľu sa každý z prítomných hráčov mohol tešiť z nejakého handicapu). Posledným postupujúcim
PERFECT TOUR, 1.KOLO VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

bol z 24. miesta Tomáš Košťál s náhodom 1205 s handicapom. Záverečná časť priniesla štyri hry, ktoré finalisti odohrali na vybranom páre dráh. Okrem finálových výkonov sa ku konečným výsledkom pripočítaval percentuálny prenos z kvalifikačnej časti a samozrejme nie nezaujímavé handicapy. Na samotný záver sa nakoniec najviac radoval  Peter Feranec, štvrté miesto po kvalifikácii a finálové hry 197, 247, 202 a 191 mu priniesli vynikajúce prvenstvo v prvom kole turnajovej série. Druhé miesto si vybojoval Radek Pospíšil a ocenenie za tretie miesto si z Bratislavy do Zlína odniesol Radek Orsava. Ďalšie finančné ocenenia získali hráči, ktorí skončili do konečného 10. miesta. Ocenenie za najlepšie umiestnenú ženu získala Luminata Bucin, ktorá skončila na 15. mieste a dosiahla zároveň najvyšší ženský výkon – 244. Celkový najvyšší výkon podujatia skončil pri čísle 278 a predviedol ho víťaz kvalifikačnej časti Zoltán Skobrics. Okrem uvedených ocenení si hráč s najvyšším kvalifikačným výkonom, ktorý nepostúpil do finálovej časti, mohol odniesť spare guľu. Stal sa ním Marek Husár s výkonom 236. Marek sa však rozhodol prenechať ju ďalšiemu hráčovi v poradí a tak sa z novej gule radoval Paľo Galba za svoj výkon 233.

Z našich klubových hráčov postúpili do nadstavbovej časti dvaja hráči – Miro Koník z 9. miesta s náhodom 1310 s handicapom a Marcel Hedl z 10. miesta s náhodom 1307 s handicapom. Vo finále si svoje poradie trochu prehodili a tak Miro sa umiestnil na celkovom 11. mieste a Marcel na 14. Ostatní „Spliťáci“ skončili nasledovne:  Jia Hua Wang na 30. mieste, Peter Sladký na 37., Ľubo Korbaš na 40. a Braňo Krajčovič na 44. mieste.

Druhé kolo sa uskutoční opäť v nedeľu so začiatkom prvej kvalifikačnej rundy o 10:30, tento krát 23. novembra. Aktuálny výsledkový servis ako aj priznané handicapy do druhého kola turnajovej série nájdete na stránke organizátora podujatia. (Braňo)

Ocenení hráči: Radek Pospíšil, Peter Feranec a Radek Orsava.