26 jún 2024

18.-21.7.2024

Columbia 300 Vienna Open 2008 Vytlač E-mail
07 október 2008
ImageVíťazka Patricia Luoto.Viedenská Plus Bowling hala bola už po 6. krát dejiskom jedného zo série EBT turnajov, tento krát z kategórie Major. Viedeň samotná je atraktívne mesto a tak sa aj tento turnaj každoročne teší bohatému hráčskemu záujmu. Spolu sa kvalifikácie, ktorá sa odohrala v 17 rundách zúčastnilo 278 hráčov a tí spolu s opravami odohrali až 730 štartov. S 39 stopovým mazaním náročným na presnosť sa v kvalifikácii najlepšie vysporiadal obojručný Jason Belmonte (AUS), ktorý ako jediný zahral priemer cez 250, súčet 1517. Ešte v tejto časti turnaja padla jediná Perfect Game, jej autorom bol Dennis Eklund (SWE). Spolu do ďalších bojov postupovalo 64 hráčov, z toho napríklad aj 6 z Desperada a tu sa to ako poslednému podarilo jazdcovi F1 Robertovi Kubicovi (POL) – nakoniec skončil na 63. mieste. Tí čo nezahrali výkon na priamy postup a hrali v prvých 6 rundách, mali šancu postúpiť aj ako víťazi týchto rúnd a napr. v 5. runde k tomu stačil výkon 1173. Bohužiaľ všetci slovenskí účastníci uviazli v kvalifikačnom site, najlepší z nich Ladislav Bitto s výkonom 1193 na 129. mieste. Prvý finálový krok na 6 hier od nuly si zahralo 56 hráčov, prvých 8 z kvalifikácie malo ešte pauzu, ale len 24 z nich potupovalo ďalej. Od 2. do 6. kroku sa už hrali vzájomné zápasy na 2 víťazné hry a hráči boli nasadzovaní podľa umiestnenie po 1. kroku. Výborne tu hral už nemecký veterán Achim Grabowski, ktorý vyradil Eklunda aj  Belmonteho, do semifinále sa už ale nedostal. Tu sa stretli štyria pomerne neznámi hráči. Hralo sa už iba na jednu hru a v čisto nemeckom súboji si poradila Patricia Luoto s Pascal Winterheimerom 231:178. Druhý súboj lepšie zvládol Švéd Martin Paulsson, keď porazil Nemca Lars Tangermanna hladko 226:142. Porazení semifinalisti skončili na 3. a 4. mieste s rovnakou výhrou 2.500,- €. Vo finále nepotrebovala Patricia Luoto ani svoj ženský handicap aby porazila Martin Paulssona a získala hlavnú cenu 6.000,- €, za 2. miesto patrila odmena 4.000,- €. Vo Viedni sa hrala aj súťaž dvojíc a tu si hlavnú cenu 1.600,-€ vybojovala ženská dvojica Tanja Petty (GER) a Bigi Manico (SUI) – ich súčet na 12 hier bol 2778 a k výhre im pomohol aj ich ženský handicap. Keďže turnaja sa nezúčastnila celá užšia európska špička – plnili si reprezentačné povinnosti na súčasne prebiehajúcom Weber Cupe (podrobné informácie prinesieme na našich stránkach neskôr) nenastali ani žiadne zmeny na čelných pozíciách EBT Rankingu. Oficiálna stránka podujatia Columbia 300 Vienna Open 2008 prináša kompletné výsledky a množstvo zaujímavých fotografií. Zaujímavé čítanie, tiež videá a rozhovory nájdete aj na partnerskej stránke www.bowlingdigital.com. Ďalší turnaj seriálu EBT je na programe od 12.10. vo fínskom Lahti. (Miro)