Image

Image

TranaC - Istropolis Expres 2008/2009, 1.kolo Vytlač E-mail
14 september 2008
ImageOcenení hráči.Nový ročník bowlingovej sezóny úspešne odštartoval aj v bratislavskej herni Brunswick Bowling Aupark. V sobotu sa uskutočnilo prvé kolo Istropolis Espres-u. Z 30 prihlásených hráčov sa na štarte prezentovalo 27. Celé podujatie sa odohralo na mazacom modeli, ktorý bol použitý na poslednej Slovakia Open 2008. Výkonnostné rozdiely hráčov boli v niektorých prípadoch dosť značné. Víťazom kvalifikačnej časti, ktorá sa odohrala na jedno kolo sa stal Tomáš Magula s náhodom 1316 (priemer 219,33). Do finálovej časti priamo postupovalo 9 hráčov s najvyšším súčtom získaných bodov, tým posledným bol Marcel Hedl s náhodom 1126 (priemer 187,66). Do záverečnej časti sa prebojovali ešte traja hráči s najvyšším kvalifikačným výkonom, stali sa nimi Pavol Magula s výkonom 221, Pavol Galba – 215 a Peter Pargáč – 212. Finálová časť sa už tradične odohrala na štyri vyraďovacie kolá. Po každej časti odstupovali z hry traja hráči s najslabším výkonom. Opakovala sa aj situácia, keď hráči dosiahli rovnaký výkon a nakoniec o postupe do ďalšej časti rozhodovalo lepšie umiestnenie v kvalifikačnej časti.
ISTROPOLIS EXPRES, 1.KOLO VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

Náročné podmienky záverečnej časti, každý finálový krok sa hral iba na jednu hru, priniesli aj niektoré prekvapenia. Víťaz úvodnej časti skončil hneď v prvom finálovom kroku a do samotného záveru sa neprebojoval ani víťaz posledného kola Istropolis Expres-u. V závere sa teda stretli traja najlepší hráči prvého turnajového kola.  Víťazstvo na svoju stranu strhol vynikajúcim finišom Ondrej Šeben a dosiahol záverečný výkon 220. Druhé miesto si tesne o jednu kolku vybojoval Miroslav Koník s výkonom 215. Tretie miesto sa ušlo poslednému finalistovi Jurajovi Gažovi.  Najlepšou ženou podujatia sa stala Petra Pankuchová, ktorá skončila na celkovom 13. mieste. Najvyšší výkon podujatia dosiahol Tomáš Magula – 268. Vďaka spolupráci s firmou TranaC, s.r.o., ktorá sa zaoberá „vzdelávaním a poradenstvom v oblasti riadenia a rozvoja zamestnaneckého kapitálu a riadením zmien za účelom zvýšenia efektivity a produktivity práce“ , neodišiel ani jeden účastník turnaja naprázdno. Všetkým štartujúcim ďakujeme za ich účasť a už teraz vás pozývame na druhé kolo Istropolis Expres-u, ktoré  je naplánované na nedeľu 26. októbra. O spustení obsadzovačky vás budeme včas informovať. (Braňo)