Image

Image

European Bowling Tour 2008 # 10 Vytlač E-mail
21 júl 2008
ImageVíťaz: Remy Ong.4th Storm San Marino Open. Seriál EBT sa prehupol do svoje druhej polovice a letný termín 12.-20. júla patrí už tradične turnaju v San Marine. Hraje sa v meste Serravalle neďaleko známeho talianskeho letoviska Rimini a miestne centrum Rose´n Bowl je vybavené 18 dráhami technológie System 300. Dráhy boli upravené 39 stopovým mazaním pripraveným spoločnosťou Kegel práve na podmienky tejto herne. Zišla sa tu takmer celá európska špička a s nimi si prišlo zmerať sily aj niekoľko vynikajúcich zámorských a ázijských hráčov. Na kvalifikáciu, ktorá sa hrala na 6 hier teda nastúpilo 220 hráčov a tí spolu absolvovali 635 štartov v 22 rundách. Do ďalších bojov postupovalo 48 hráčov – 38 podľa poradia v kvalifikácii, 7 mimo poradia zo skorších rúnd a 3 z Desperada. V kvalifikácii dala najviac o sebe vedieť najväčšia hviezda turnaja Pete Weber, keď zahral 1575 (priemer 262,5), no a v zásade postúpili všetci najväčší favoriti. Prvých 6 hráčov postupovalo až do 3. kroku, ďalších 6 v poradí do 2. kroku a ostatní si zahrali ďalšie 4 hry od nuly v 1. kroku. Z 36 hráčov tak postupovala ďalej lepšia polovica a výborne zahral aj Karel Kutina, ktorý išiel už do 2. kroku zo 6. miesta. V 2. kroku, ktorý sa hral znovu na 4 hry od nuly sa už Karlovi tak nedarilo a skončil na celkovom vynikajúcom 24. mieste, získal 16 EBT bodov a nechal za sebou množstvo skvelých hráčov, gratulujeme! Tretí krok sa už hral Play-off systémom na súčet dvoch hier a až sem sa dostalo 16 hráčov, odohrali teda 8 zápasov a tu sa začala prejavovať veľká chuť po víťazstve z posledného obdobia u Thomasa Grossa (víťaz Slovakia Open 2008 a Czech Open 2008), keď začal porážať jedného veľkého súpera za druhým. Na ceste do finále si na ňom postupne vylámali zuby: Frederik Ohrgaard, Jason Belmonte aj Pete Weber. Grossa porazil až v samotnom súboji o víťazstvo Singapurčan Remy Ong v pomere 466:437. Porazení semifinalisti Pete Weber a Jens Nickel skončili na 3. až 4. mieste so ziskom 3.500,- €, druhý Gross bral 6.000,- € a víťaz Ong 10.000,- €. Najlepšou ženou bola na 14. mieste Marilyn Planchard z Francúzska. Po desiatich podujatiach je poradie v rebríčku mužov na prvých troch miestach nasledovné: 1. Osku Palermaa, 2. Dominic Barrett, 3. Tore Torgersen a v ženskom rebríčku: 1. Kirsten Penny, 2. Nina Flack, 3. Nicole Sanders spolu s Ghislaine van der Tol. Už tento týždeň pokračuje EBT turnajom v ďalšom krásnom letovisku – v Barcelone. Ak by ste sa chceli o turnaji v San Marine dozvedieť niečo viac, otvorte si San Marino Open 2008, kde nájdete aj kompletné výsledky. (Miro)