04 júl 2024

18.-21.7.2024

Strike Masters Cup 2008, 3.kolo Vytlač E-mail
16 júl 2008
ImageOcenení hráči.Aj počas letnej prestávky sa v niektorých bowlingových herniach uskutočňujú podujatia pre priaznivcov bowlingu. Trnavské Strike Bowling Centrum prináša mimo iných podujatí aj Strike Masters Cup. V utorok sa uskutočnilo tretie kolo tejto turnajovej série za účasti 28 hráčov. Použitý bol 41 stopový mazací model od firmy KEGEL, ktorý určite prispel k veľmi zaujímavým výkonom. Najvyššia hra – 289, víťaz kvalifikácie – 1206 (priemer 241,20), najúspešnejší hráč semifinále – 410 (priemer 205,00) a hlavne víťaz finálovej časti dosiahol náhod na tri hry – 824 (priemer 274,67). Modifikované propozície podujatia určili pre účastníkov Strike Masters Cup-u päť kvalifikačných hier systémom Amerika. Najlepšie sa s úvodnými hrami vysporiadal Andrej Halán, stal sa jednoznačným víťazom kvalifikačnej časti s náhodom 1206 a priemerom na jednu hru – 241,20. Hráči, ktorí skončili na 9. až 24. mieste si zahrali ďalšie dve semifinálové hry,
SMC, 2008 VÝSLEDKY CELKOVÉ PORADIE MAZANIE

pričom najlepšia osmička postupovala do záverečného finále, kde doplnila prvých ôsmych hráčov zo základnej časti. Samotné finále bolo najmä v podaní jedného hráča, aj keď práve vo finále padol najlepší výkon podujatia v podaní Mária Bobeka. Mário vynikajúcou hrou atakoval Perfect Game, ale nakoniec skončil pri výkone – 289. Naproti tomu Ladislav Bitto sa držal svojich kvalifikačných výkonov a to ešte ku každej hre pridal niečo navrch. Jeho výkony 277, 269 a 278 znamenali náhod 824, priemer na hru – 274,67 a turnajové víťazstvo. Na druhom mieste skončil Mário Bobek s rozdielom 121 kolkov. Tretie miesto si vybojoval Tomáš Magula. Najlepšou ženou podujatia sa stala Tamara Lehotová, ktorej tesne ušla účasť vo finálovej časti a nakoniec obsadila celkové 18. miesto. Z našich klubových hráčov sa podujatia zúčastnili dvaja, tým lepším bol samozrejme Miro Koník. Jeho kvalifikačné hry 245, 244, 244, 213 a 222 znamenali vynikajúci náhod 1168 a priemer na hru 233,60. Vo finálovej časti už boli výkony trochu slabšie a nakoniec to stačilo na siedme miesto. Braňo Krajčovič sa prebojoval do semifinálovej časti s náhodom 902 (priemer 180,40), z nadstavbovej časti mu na postup do záverečného finále chýbalo deväť kolkov a nakoniec skončil ako prvý nepostupujúci na 17. mieste. Ďalšie pokračovanie Strike Masters Cup-u sa uskutoční nasledujúci mesiac. (Braňo).

Ocenení hráči: Mário Bobek, Ladislav Bitto a Tomáš Magula.

Najvyšší výkon a najlepšia žena: Mário Bobek a Tamara Lehotová.